,

انحراف ها در مذاکره

انحراف ها در مذاکره

انحراف ها در مذاکره

در این مقاله به بررسی انحراف ها در مذاکره خواهیم پرداخت و با انحراف های عمومی که گریبانگیر ما در مذاکره هایمان می شود روبرو می شویم.

در اینجا قصد کتابی آموزش دادن و بررسی اجمالی نخواهیم داشت بلکله قصد داریم انحراف ها در مذاکره را بطور مفهوم و ساده بیان نمائیم تا با شناخت بیشتر به مذاکراتمان بپردازیم.

 

انحراف ها در مذاکره

  • میل به پیروزی: یکی از بزرگترین و خطرناک ترین انحراف ها در مذاکره، میل به پیروزی می باشد که باعث انواع دام ها و تله ها می باشد. همه انسانها علاقه شدیدی به پیروزی دارند و این قضیه کاملاً ذاتی می باشد تا آنجایی که همه ما دوست دارین پیروز باشیم که این مقدار در هر فرد متفاوت می باشد. در فردی ۹۰% میل به پیروزی وجود دارد و در فرد دیگری شاید فقط ۱۰% !!! میل به پیروزی از دوران کودکی همراه می بوده و خواهد بود. این میل باعث می شود تا ما از تبادل نظر سالم دور بمانیم.
  • انتقام جویی: این انحراف هم بسیار خطرناک می باشد که زمانی که ما با عصبانیت شدیدی روبرو می شویم طبیعتاً قصد آرام شدن خود داریم که باید این عصبانیت را به طرف مقابلمان انتقال دهیم که باعث آسیب دیدن طرف مقابل خواهد شد.
  • امید به در امان ماندن: این میل نیز یکی از انحراف ها در مذاکره می باشد که با ما در آن با خشونت به دیگران حمله ور می شویم و قصد بی اعتبار نمودن آنها می کنیم.
  • سکوت را در دستور کارمان قرار دهیم: یکی از مشکلات بسیار بزرگ در مذاکرات می تواند مذاکره سکوت باشد که در مقاله ای بطور کامل به آن پرداختیم (برای مشاهده مقاله سکوت کلیک کنید )

 

انحراف ها در مذاکره که مشهود تر و مهم تر بود را در این مقاله بررسی نمودیم و با مشکلات احتمالی آن آشنا شدیم

اگر این مطالب برای شما مفید بود می توانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *