مذاکره برای فروش

اصول مذاکره

مذاکره برای فروش

در این به مقاله به استفاده صحیح از مذاکره در فروش و معاملات خود خواهیم داشت. اکثر ما می دانیم که در فروش باید چه کارهایی بکنیم و چه حرف هایی بزنیم اما اینکه چه حرف هایی نزنیم و چه کارهایی نکنیم را معمولاً نمی دانیم که در اینجا بطور مفصل به آن خواهیم پرداخت.

نگوئیم تصمیم گیر نهایی خودمان هستیم

این جمله باعث می شود اگر واقعاً همه تصمیم گیری نیز با ما باشد، اگر نیازی باشد در جلسه که فکر بیشتری کنیم نتوانیم پوشش دهیم و مجبور هستیم که در همان لحظه پاسخگو باشیم ولی با عنوان ننمودن اینکه تصمیم گیرنده خود ما می باشیم می توانیم برای خودمان زمان خریداری نمائیم.

پیشنهاد شما چیست

زمانی که ما به طرف مقابلمان و یا خریدارمان اجازه می دهیم که قبل از ما قیمت پیشنهادیش را بدهد، این احتمال دارد که قیمت بسیار پایین بوده و با قیمت ما بسیار فاصله داشته باشد که این باعث از دست رفتن مذاکره ما خواهد شد، پس هیچ گاه قیمت را به مشتری واگذار نمی کنیم.

بحثی باقی مانده

برایتان پیش آماده که یک لباسی می خواهیم بخریم و یک ساعت چانه زنی می کنیم با فروشنده تا آخر فروشنده می گوید دیگه فلان قیمت مبارک باشه. زمانی که ما جای فروشنده قرار بگیریم و چنین رفتاری بکنیم یعنی به طرفمان نشان دادیم که خسته شده ایم و کلافه می باشیم و هر چه زودتر می خواهیم این مذاگره یا به فروش ختم شود و یا تمام شود. پس هیچ گاه نباید از جمله ای مانند فکر کنم بحث دیگری باقی نمانده و می توانیم قرارداد را ببندیم.

احساسی نشویم

حواسمان باشد که نباید در طول مذاکره عصبانی بشویم و اجازه بدهیم که اتفاقی روی دهد که ما از کوره در برویم، باید همیشه یادمان باشد که هدف ما فروش است نه دعوا و جر و بحث، پس در فروش باید اجازه ورود مشکلات و احساسات را ندهیم.

این مقاله هم مفید است
تفاوت مذاکره کننده حرفه ای با مذاکره کننده غیر حرفه ای

شک

این شلوار بین ۳۷ تا ۴۰ هزار تومن می ارزد، استفاده از کلمه بین یعنی ما خودمان هنوز مردد هستیم و هیچ گونه سودی استفاده از این کلمه در فروش ما نخواهد داشت جز اینکه به طرفمان بفهماند که ما قدرت تصمیم گیری قاطعی نداریم.

 

امیدوارم در فروش و مذاکرات فروش بتوانیم از این روشها جهت مذاکره ای موفق استفاده نمائیم.

اگر این مطالب برای شما مفید بود می توانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *