چند پیشنهاد در مذاکره – قسمت دوم

,
اصول مذاکره

چند پیشنهاد در مذاکره

در این مقاله به چند پیشنهاد در مذاکره می پردازیم که رعایت آنها باعث برتری و موفقیت ما در مذاکره می باشند. در مقاله قبلی به تعدادی از پیشنهاد ها اشاره نمودیم و در این مقاله به ادامه آن می پردازیم.

 

امتیازها مشخص نمایید

در جلسه مذاکره بطور کامل امتیازها را باید مشخص نمائیم و شرط و بندی نماند که بعد از ترک جلسه بخواهیم به آن بپردازیم و بگوییم کاش این بند هم در صورتجلسه یادداشت می نمودم ….

 

انتخاب یک محدوده به جای یک نقطه

در مذاکراتمان بر روی یک عدد نباید پافشاری نمائیم. در مقاله ( پیش مذاکره  ) بطور کامل به انتخاب محدوده پرداختیم

 

چگونه تخفیف بدهیم

به عنوان یک پیشنهاد در مذاکره می توان به چگونگی تخفیف اشاره نمود، حواسمان باشد به هیچ وجه نباید تخفیفی که ما می دهیم عدد ما یا طرف مقابل مذاکره کننده را نصف نماید، بطور مثال اگر ما مبلغ پیشنهادیمان یک میلیون تومان باشد و طرف مقابلمان دو میلیون تومان تخفیف بخواهد، حتی اگر برای ما مقدور هم باشد نباید نصف عدد پیشنهادی را قبول نمائیم یعنی کمتر از یک میلیون تومان باید تخفیف بدهیم.

 

با فرد درست مذاکره نمائید

باید در مذاکره خود طرف مقابلمان را بشناسیم یعنی بدانیم که با کسی که مذاکره می کنیم فرد مناسب می باشد، این نباشد که ما ساعت ها مذاکره نماییم و بعد طرف مقابلمان بگوید من این صحبت ها را انتقال می دهم و بعد تازه طرف مسئول وارد مذاکره گردد.

 

چگونگی امتیاز دادن و امتیاز گرفتن

این که ما امتیاز بدهیم ولی امتیازی نگیریم کاملاً غیر منطقی می باشد، ما باید مثل یک بده و بستان عمل نمائیم و وقتی امتیازی می دهیم به فکر گرفتن امتیاز نیز باشیم. در مقاله ( چند نکته در مذاکره  ) بطور کامل در مورد امتیاز دادن و امتیاز گرفتن توضیح دادیم.

این مقاله هم مفید است
تعیین یک هدف عالی

 

 

در این مقاله به چند پیشنهاد در مذاکره پرداختیم که امیدوارم بتواند در مذاکره های پیش رو کمکی نماید.

اگر این مطالب برای شما مفید بود می توانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *