ادب در مذاکره

مقالات
آذر ۱۸, ۱۳۹۵
بازدید : 442 بازدید

ادب در مذاکره

در این مقاله به ادب در مذاکره خواهیم پرداخت.
در مقاله های گذشته مفصل راجع به مذاکره صحبت کردم( برای مشاهده اینجا را کلیک کنید) و دانستیم که مذاکره چیست.
برا اکثر ما پیش امده که دوستی از ما درخواستی دارد، شاید در خواست بزرگی نباشد و برای ما برطرف کردن خواسته دوستمان مشکلی نداشته باشد، ولی با طرز حرف زدن و یا رفتار دوستمان به قول معروف حال نمی کنیم. کلماتی که از دهان او بیرون می اید، طرز غذا خوردن، طرز چای خوردن، در کل رفتارهای فرد مقابل ما به دل ما نمی شیند.
در این نوع رفتارها، ادب در مذاکره بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد، یکی از بزرگترین و ثروتمندترین افراد کشورمان می گفت؛ پول و جنبه مادی دیگر برای من که ارزشی ندارد ولی رفتاری که اطرافیان انجام کی دهند برای من بسیار مهم می باشد و به هیچ وجه با فردی که ادب در مذاکره و ادب در زندگی روزمره را رعایت نکند کار و رفاقت نمی کنم، این موضوع که ما باید در رفتارهای روزمره خود چگونه یا دیگران رفتار نماییم و ادب در مذاکره و رفتارهای روزمره خود را رعایت کنیم بسیار مهم می باشد.
تصور کنید دوستی از شما می خواهد که برای امشب ماشینتان را به او بدهید، اگر او با لحن مناسب و شایسته بگوید و شما هم احتیاج نداشته باشید، به احتمال زیاد می دهید، ولی در نظر بگیر با الفاظ غیر مناسب و لحن بد بگوید، بد دهنی و استفاده از الفاظ رکیک باعث دوری می شود و به هیچ وجه مورد تایید نمی باشد.

با توجه به این مقاله متوجه شدیم که ادب در مذاکره یکی از اصول مذاکره می باشد.

ادب در مذاکره بسیار مهم می باشد، امیدوارم با دستور کار قرار دادن لحن و استفاده نکردن از الفاظ نابجا بتوانیم مذاکرات مثبتی داشتیم

Like
امتیاز :
بدون رای!
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید