بدنبال مذاکره موفق هستیم

مقالات
دی ۲۲, ۱۳۹۵
بازدید : 604 بازدید

بدنبال مذاکره موفق هستیم

اگر بدنبال یک مذاکره موفق هستیم با ما همراه باشید با این مقاله، در این مقاله یک مذاکره موفق را بررسی خواهیم کرد. کسب اطلاعات قبل از جلسه مذاکره باعث ایجاد یک مذاکره موفق خواهد شد اما چگونه ؟؟

در گذشته آموختیم که چگونه یک رابطه دوستی با طرف مقابل مذاکره کننده ایجاد نماییم. (برای مشاهده کلیک کنید) حال با دانش ایجاد رابطه دوستی بدنبال مذاکره موفق هستیم.

با پیدا کردن حدودی تیپ های شخصیتی طرف مقابل مذاکره کننده ( برای مشاهده مقاله تیپ های شخصیت شناسی کلیک نمائید ) یک ارتباط دوستانه ای ایجاد نمودیم، هم اکنون باید قبل از آغاز جلسه مذاکره اطلاعات کسب نماییم.

کسب اطلاعات یعنی ما بدانیم طرفمان دقیقاً  چه می خواهد و ما دقیقاً چه می خواهیم، یعنی مشخص نماییم خواسته او و خواسته ما چیست و نقطه های اشتراک ما کجا می باشد و سر آنها به توافق برسیم، بدنبال مذاکره موفق هستیم و برای رسیدن به آن تلاش می نمائیم.

در یک مذاکره برای داشتن یک مذاکره موفق ما باید خودمان را به طرف مقابلمان بقبولانیم. یعنی در مذاکره جوری صحبت نماییم که طرف مقابل ما را بپذیرد و برای او اثبات شود که با طرفی وارد مذاکره شده است که اطلاعات کافی را دارد و به مذاکره مسلط می باشد و در نهایت یک مذاکره کننده موفق می باشد.

نکته:

به این نکات هم باید توجه ویژه داشته باشیم که در مذاکره باید از جملات مثبت استفاده کنیم و طرف مقابل را با خودمان درگیر نماییم، یعنی از جملاتی استفاده کنیم که با انرژی مثبت و به هیچ وجه طرف مقابل را تنها نگذاریم. بهتر است جمع ببندیم و ستفاده از  کلمه ما بطور مثال: ((بیایید با هم کار کنیم)) بسیار مفید می باشد.

در این مقاله با عنوان بدنبال مذاکره موفق هستیم، به بررسی راه های رسیدن به یک مذاکره موفق رابررسی نمودیم.

Like
امتیاز :
بدون رای!
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

حمید محمدی چهارشنبه , ۲۲ دی ۱۳۹۵ پاسخ

از مطالب بسیار مفید تان سپاسگزارم بسیار عالی امیدوار م همیشه برای هم نوعان خود مفید و مثمر ثمر باشید

سارا نظیری چهارشنبه , ۲۲ دی ۱۳۹۵ پاسخ

با سلام
کاملا درست و به جا گفته شده است .
موافق هستم و خود من با بکارگیری جملات مثبت در یک مذاکره ی مهم نتیجه اش را دیدم .
با سپاس فراوان از مقاله ی خوبتان

مریم رنجبر چهارشنبه , ۲۲ دی ۱۳۹۵ پاسخ

با تشکر از مطالب خوبتان