تمرین های قبل از جلسه مذاکره – ارتباط کلامی

مقالات
آذر ۲۶, ۱۳۹۵
بازدید : 543 بازدید

تمرین های قبل از جلسه مذاکره – ارتباط کلامی

در این مقاله به ارتباط کلامی در مذاکره می پردازیم و تمرین های قبل از جلسه مذاکره آن را بررسی می نماییم

تا اینجای کار به تعدادی از تمرین های قبل از جلسه مذاکره که بسیار ضروری و مهم در مذاکره می باشد پرداختم (تسلط بر کلام – انتخاب تیم مذاکره کننده آمادگی جسمانی آب و هوا ) در این مقاله به ارتباط کلامی خواهیم پرداخت، مسئله ای که باعث نزدیکی با طرف مقابل مذاکره کننده و یا دور شدن آن می شود.

ما برای ایجاد ارتباط با طرف مقابل باید همکلام شویم با او، به اینصورت که سرعت و ریتم صدایمان را برابر با طرف مقابل نماییم، اگر او شمرده شمرده و آرام صحبت می کند ما هم باید سرعتمان برابر با او باشد و این نباشد که ما تند تند و او آرام آرام صحبت نماید. اگر بدین شکل ارتباط برقرار شود هر دو طرف به مشکل خواهند خورد. پس وقتی طرف سرعتش پایین می باشد ما هم سرعتمان را کاهش می دهیم و با یک ریتم به ادامه مذاکره می پردازیم تا ارتباط کلامی ایجاد شود.

حال اگر طرف مقابل ما عادت به تند صحبت کردن داشته باشد چی!!! می توانیم با او همراه شویم؟ می توانیم با سرعت او صحبت کنیم و تمام صحبت های او را خواهیم شنید و متوجه می شویم؟؟؟

راه حل مسئله:

برای ایجاد ارتباط کلامی باید تمرین هایی قبل از جلسه مذاکره داشته باشیم که در ادامه به تمرین ها می پردازیم.

ما در اینجا از ضبط صدای خود استفاده می نماییم، به این شکل که حدود سه دقیقه شروع به صحبت کردن می کنیم ابتدا با آرامش و شمرده شمرده و تمام حروف را کامل ادا می نماییم و سپس به فایل صوتی ضبط شده گوش می دهیم و ایرادهای خود را یادداشت می نماییم.

این مقاله هم مفید است
مدیریت کارمندان

در فایل صوتی بعدی شروع به تند تند صحبت کردن می نماییم و حدود سه دقیقه صدای خود را ضبط می نماییم و سپس به آن گوش می دهیم.

این تمرین را هر روز بمدت ده روز انجام بدهید تا سرعت تندی یا کندی کلام دست خودمان باشد و پس از ده روز هر هفته این تمرین را دنبال می کنیم تا ملکه ذهنمان شود.

امیدوارم این مقاله بتواند در ارتباط کلامی ما مفید واقع شود.

Like
امتیاز :
تمرین های قبل از جلسه مذاکره – ارتباط کلامی
1 از 2 رای
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید