تمرین های قبل از جلسه مذاکره – تسلط بر کلام

مقالات
آذر ۲۵, ۱۳۹۵
بازدید : 261 بازدید

تمرین های قبل از جلسه مذاکره – تسلط بر کلام

تسلط بر کلام چیست و چگونه به مهارت آن دست پیدا نماییم.

در این مقاله به یکی دیگر از تمرین های مهم و حیاتی برای جلسه مذاکره که قبل از آغاز جلسه به آن می پردازیم خواهیم پرداخت.

تصور کنید که یک جلسه مذاکره طولانی داشته اید و بسیار هم خسته شدید و بسیار هم صحبت کردید برای بدست آوردن امتیاز و ندادن امتیاز. آیا هنوز می توانید مثل دقیقه اول مذاکره با نشاط و پر انرژی باشید؟

در مقاله های قبلی به گل دقیقه نود (برای مشاهده کلیک کنید) حال ما خود به این مرحله رسیدیم و نیاز به گل زدن در دقیقه نود داریم که مهمترین چیز بعد از برنامه ریزی در این مرحله تسلط بر کلام می باشد که نکند تپق بزنیم، کلمات را نتوانیم درست ادا نماییم.

تسلط بر کلام بسیار راحت با تمرین می تواند محقق شود و نکته برتری ما باشد. در ادامه به تمرین هایی برای تسلط بر کلام خواهیم پرداخت:

تمرین یک:

در یکی از تمرین ها که یک کار بسیار ساده می باشد ابتدا نوشیدن آب در طول روز می باشد به میزان ده لیوان در روز. اگر هر روز بتوانیم ده لیوان آب بنوشیم در طول روز تارهای صوتی ما بسیار باز تر می شود و صدایی رسا تر خواهیم داشت و این امر کمک می کند تا بتوانیم مدت زیادی به گفتگو و صحبت کردن بپردازیم.

تمرین دو:

یک خودکار بین دندان ها خود بگذارید و کلماتی را ادا نمایید، مهم نیست که چه کلمه ای می گویید، این تمرین جهت درست تلفظ شدن کلمات می باشد که ما وقتی نمی گذارید دندان هایمان به هم بچسبد و کلمه را کامل ادا می نماییم.

تمرین سه:

این تمرین به تمرین مشدد خوانی معروف می باشد که ما در آن کلمات را با تشدید فراوان ادا می نماییم. بطور مثال کمک را اینگونه می خوانیم کّمّکّ تمام کلمات را با تشدید فراوان می با صدای بلند می خوانیم تا ذهنمان عادت به درست تلفظ شدن کلمه نماید.

این مقاله هم مفید است
علم همواره برای کمک به درک مستقیم احساسات راهی پیدا می کند

در این مقاله تسلط بر کلام را با هم مرور نمودیم و امیدوارم بتوانیم در مذاکراتمان استفاده مفیدی از تسلطمان بر کلاممان بنماییم.

Like
امتیاز :
بدون رای!
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید