تمرین های قبل از جلسه مذاکره – حاضر جوابی

مقالات
آذر ۲۷, ۱۳۹۵
بازدید : 748 بازدید

تمرین های قبل از جلسه مذاکره – حاضر جوابی

حاضر جوابی یکی دیگر از تمرین های قبل از جلسه مذاکره ما می باشد بطوری که ما بتوانیم در هر شرایطی به قول خودمان کم نیاوریم.

در مقاله های قبلی به تمرین های قبل از جلسه مذاکره مانند: ( تسلط بر کلام انتخاب تیم مذاکره کننده آمادگی جسمانی آب و هوا – ارتباط کلامی )

در این مقاله به تمرین های حاضر جوابی می پردازیم.

تا حالا برایتان پیش اومده کسی به ما چیزی گفته باشه و جوابش را ندهیم و چند دقیقه بعد یا ساعتی بعد یا روز بعد حرص بخوریم که چرا اون لحظه این رو تو جوابش نگفتم !!!

پیش اومده که وسط بحث و دعوا نتوانیم جواب طرف مقابل را بدهیم؟ اینها نمونه های روزمره می باشد و حال می خواهیم پا را فراتر گذاشته و به جلسه مذاکزه برسیم، برای اینکه روزی افسوس نخوریم که کاش اون لحظه این جمله را می گفتم و کاش به ذهنم می رسید … امروز تمرین می کنیم تا در آینده به راحتی بتوانیم در مذاکراتمان چیزی را که لازم است در اون لحظه بگوییم.

بهترین راه حل:

راحت ترین تمرین برای حاضر جوابی، با همسر، اهل خانواده، دوست و آشنا تمرین کردن است. خیلی راحت روبروی هم جمله ای می گوییم و طرف مقابل باید جواب ما را در جمله ای که ربط داشته باشد بدهد (بطور مثال: من زیباترین فرد روی زمینم و در جواب می گوییم حتماً من را ندیدی که می گویی زیباترین فرد جهانم ) مطمئناً در ابتدا سخت و بین هر جمله ای مکث های فراوانی وجود دارد ولی با تمرین همین بازی ساده و چون ذهن انسان بازی را دوست دارد و خیلی راحت تر می تواند قبول کند باعث پیشرفت ما و وسعت کلمات در جواب جملات و کلمات طرف مقابل ما ابتدا در بازی و سپس در زندگی و جلسات مذاکره. این تمرین را ساده نگیرید و حتماً انجام دهید.

امیدوارم بتوانیم حاضر جوابی مناسبی با خواندن این مقاله بدست آوریم و به تمرین های اشاره شده بپردازیم

4
امتیاز :
تمرین های قبل از جلسه مذاکره – حاضر جوابی
5 از 2 رای
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید