تمرین های قبل از جلسه مذاکره – انتخاب تیم مذاکره کننده

مقالات
آذر ۲۴, ۱۳۹۵
بازدید : 494 بازدید

تمرین های قبل از جلسه مذاکره – انتخاب تیم مذاکره کننده

در این مقاله به انتخاب تیم مذاکره کننده خواهیم پرداخت. بعضی جلسات طوری می باشد که یک نفر در برابر یک نفر به مذاکره می پردازند، در بعضی جلسات مذاکره لازم است دو نفر حاضر شود و در بعضی جلسات دیگر اعزام یک تیم لازم می باشد.

در مقالات قبلی به تمرین های قبل از جلسه مذاکره پرداختیم. ( برای مشاهده کلیک کنید: آب و هوا  و آمادگی جسمانی ) در این مقاله ادامه خواهیم داد با انتخاب تیم مذاکره کننده.

در جلسات بزرگ و مهم اعزام یک تیم کامل بسیار مهم می باشد. اما تیم مذاکره کننده چگونه باشد؟

ما باید یک تیم مناسب با توجه به خواسته خود آماده نماییم که بیشتر با شناخت از خصوصیات اخلاقی افراد باید این تیم انتخاب شود.

افرادی که انتخاب می نماییم هم باید کلی بین داخلشان باشد هم جزء بین، اما نفر اول ما حتماً باید جزء بین باشد تا نکات ریز و درشت را زیر نظر داشته باشد. این که این افراد چگونه تشخیص داده شوند بسیار بحث طولانی ای می باشد که در مقاله های آینده به آن می پردازیم.

بعد از اینکه فرد باید جزء بین باشد یکی دیگر از لزومات تیم انتخابی ما بودن افراد غیر احساسی در تصمیم گیری ها می باشد.

 

راه تشخیص:

تصور کنید مدیر یک مجموعه هستید و قرار است یکی از کارمندان خود را اخراج کنید، آیا پیشرفت کار برایتان مهم است یا فرزندان کارمندتان؟؟؟

ااگر پیشرفت کار برایتان مهم بود شما انسانی فکری هستید.

گر دلتان نیامد اخراج کنید شما انسانی حسی هستید.

 

برای یک مذاکره کننده یک فرد فکری اگر باشد بهتر است.

 

حال با این توضیحات اگر یک فرد نکته بین و فکری مذاکره کننده ما باشد خیلی از شرایط برای ما راحت تر می شود. البته این بدین منظور نمی بتشد که یک فرد حسی نمی تواند مذاکره کننده مقتدری باشد.

این مقاله هم مفید است
زبان بدن در مذاکره

امیدوارم با این مقاله بتوانیم در انتخاب تیم مذاکره کننده خود موفق باشیم.

 

Like
امتیاز :
بدون رای!
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید