تمرین های قبل از جلسه مذاکره – آب و هوا

مقالات
آذر ۲۲, ۱۳۹۵
بازدید : 432 بازدید

تمرین های  قبل از جلسه مذاکره – آب و هوا

در این مقاله به تمرین های قبل از جلسه مذاکره می پردازیم، تمرین هایی که به نظر بنده از مهمترین اصول مذاکره می باشد و بسیار مفید و تسلط بر آن باعث نزدیک شدن به خواسته هایمان در مذاکره می باشد.

پی بردن به تمرین های قبل از جلسه مذاکره به قدری ارزشمند می باشد که اگر ما بدون آن به جلسه مذاکره برویم انگار بدون تفنگ به شکار شیر رفته ایم.

با یک مثال اهمیت موضوع را بررسی می نماییم؛ جلسه ای داشتیم درکشور روسیه در زمستان، جلسه ما در دی ماه در شهر مسکو برگزار می شد، برای آمادگی ابتدایی بنده شروع به رفتن به ارتفاعات تهران شدم تا بدنم آماده سرمای زیر ۳۰ درجه را داشته باشد، یک هفته، هر روز با کوهنوردی، اسکی کردن و ماندن در هوای بسیار سرد بدن خود را برای رسیدن به مسکو و داشتن آمادگی سرمای طاقت فرسا را ایجاد نمودم.

علی بهرام پور

وقتی وارد مسکو شدیم با توجه به هواشناسی دقیقا هوا زیر ۳۰ درجه سانتیگراد بود و دوستان روس ما بسیار شگفت زده شدند که ما نمیلرزیدیم و آنقدر احساس سرما نمی کردیم و با تعجب سوال کردند که واقعا شما سردتان نیست!!! و با لذت پاسخ دادیم که خیر چون می دانستیم هوا به چا صورت می باشد و ما آمادگی آن را داشتیم.

برای موفقیت باید تمام جوانب را در یک مذاکره بررسی نماییم

آب و هوای هر شهر و هر کشوری متفاوت می باشد و ما باید آمادگی سرما و گرما و رطوبت و شرجی بودن را داشته باشیم که از ارکان مهم و کاملا قابل پیش بینی می باشد.

این مثال یک نمونه بسیار کوچک بود از تمرین های قبل از جلسه مذاکره که به آن پرداختیم و امیدوارم به این موضوع بسیار اهمیت بدهیم تا بتوانیم در مذاکراتمان موفق باشیم.

Like
امتیاز :
بدون رای!
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید