در جلسه مذاکره چه کنیم

مقالات
آذر ۱۴, ۱۳۹۵
بازدید : 316 بازدید

در جلسه مذاکره چه کنیم

اگر مذاکره بهتری می خواهیم باید بدانیم در جلسه مذاکره چه کنیم، در این مقاله سعی داریم روش هایی را بررسی نماییم که مذاکره ای بهتر داشته باشیم.
تصور کنید در مذاکره سوالی پرسیده می شود و در آن لحظه ای که سوال پرسیده می شود آمادگی پاسخ دادن را نداریم، در این حالت در جلسه مذاکره چه کنیم؟ حال یا جواب را نمی دانیم یا اینکه نمی دانیم که با جوابی که می دهیم باعث از دست دادن امتیاز برای ما می شود یا خیر.
برای موفق شدن در مذاکره، باید تیز حسی داشته باشیم (برای مشاهده مقاله موجود برای تیز حسی اینجا را کلیک نمائید) ما هر لحظه باید آمادگی پاسخگو را داشته باشیم، وقتی بدانیم در جلسه مذاکره چه کنیم همیشه جیبمان پر است از نقل و نبات هایی که در شرایط سخت و دشوار بتواتیم از آن استفاده نمائیم.
زمانی که یک طرف مقابل ما مسئله ای طرح می نماید و ما نیاز به فکر کردن داریم، باید حتما حواسمان باشد که به هیچ وجه نباید مکث ما طولانی باشد و در این حالت درگیر کردن طرف مقابل می باشد بهترین روش سوال کردن می باشد، بطور مثال در نظر بگیرید که طرف مقابل از ما سوال می کند که آیا موافق هستید صد میلیون این معلامله انجام شود؟ اگر هنوز نیاز به فکر داشته باشیم با جمله اینکه اگر خود شما جای من بودید قبول می کردید برای خودمان زمان می خریم و با این کار طرف مقابلمان را هم درگیر می کنیم. یا سوال دیگری که می شود عنوان نمود این است که حالا این عدد را روی چه حساب و کتابی عنوان نمودی؟

البته این روش در هر جایی مورد تائید نمی باشد و این تیز حسی و تمرین قبل از جلسه ما می باشد که باعث می شود بتوانیم یک جلسه خوب و یک مذاکره موفق داشته باشیم.

این مقاله هم مفید است
گوش دادن موثر در مذاکره

امیدوارم با این مقاله توانسته باشیم که یک مذاکره موفق را به پایان برسانیم.

1
امتیاز :
بدون رای!
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید