راه های تضمین نگهداری کارمندان

ترجمه شده , مقالات
شهریور ۲۷, ۱۳۹۶
بازدید : 202 بازدید

راه های تضمین نگهداری کارمندان

در این مقاله به راه های تضمین نگهداری کارمندان می پردازیم

در این مقاله به ترجمه مقاله ای با عنوان Ways to Ensure Employee Retention می پردازیم.

برای بیشتر کارفرماها، استخدام کارمند جدید ساده است. مشکل اصلی زمانی ایجاد می شود که همان کارمندان پس از فقط چند هفته و چند ماه کار کردن برای آن روسا می خواهند شغل خود را ترک کنند. اگر برای نگهداری کارمند خود دچار مشکل شده اید، شما تنها نیستید.

 

مقاله مذاکره را مشاهده کنید

 

همان طور که تجارت و کار بازاری برای کارمندان سخت است، برای صاحبکاران هم مشکل می باشد اما برای نگهداری کارمندان می توانیم از چند روش بهره ببریم.

امروز بحث ما درباره  این است که چرا کارمندان از کار خود استعفا می دهند و چگونه می توانیم مانع این کار شویم.

 

راه های تضمین نگهداری کارمندان

 

چرا کارمندان استعفا می دهند؟

برای هر صد کارمند که استعفا می دهند، صد دلیل وجود دارد.

با توجه به گفته های متخصصان اصلی ترین و بیشترین دلایل، موارد زیر می باشد:

  • عدم وجود اعتماد. اگر کارمند ما حس کند با او مثل بچه ها رفتار می کنیم از کار خود استعفا می دهد. جر و بحث و ایرادهای بیهوده بر سر 5 دقیقه دیر کردن، مدیرانی که فقط به فکر خودشان هستند یا جلسه های ناگهانی که کارمندان در آن تحت قشار قرار می گیرند تا سخنرانی کنند آنها را نا امید و عصبی می کند. بیشتر مردم خیلی کار و تلاش می کنند تا به شغل مورد نظر خود دست یابند. بنابراین آنها لایق اعتماد کارفرمای خود هستند و باید حس کنند که کارفرما می داند از پس کاری که به آنها محول شده به خوبی برمی آیند
  • عدم وجود دیدگاه نهایی. ایده ی دیزنی لند زمانی به ذهن والت دیزنی خطور کرد که فرزندان خود را سوار بر چرخ و فلک دید، او می خواست مکانی بسازد که بچه ها و بزرگترها بتوانند در آن لحظات خوشی را در کنار هم سپری کنند. دیزنی برای پخش دیدگاهش یک هدیه در نظر گرفت و باعث شد دیگران هم آن را باور کنند. اگر کارمندان ما ندانند که چرا با ما هستند و هدف نهایی شان چیست، کار خود را ترک می کنند.
  • عدم توانایی در برقراری روابط اجتماعی خوب. کارمندان می خواهند بدانند که به آنها گوش می دهیم. اگر از آنها نظر یا پیشنهادی می خواهیم باید از ته دل به آن گوش بسپاریم. وقتی کارمندی با ما حرف می زند، نباید صحبتش را قطع کنیم. باید اسم و چهره آنها را به یاد داشته باشیم و سوالات خود را با لحن دوستانه ای از آنها بپرسیم.
این مقاله هم مفید است
گزارش جلسه دوازدهم دوره جامع هوش مالی یک

 

مقاله زبان بدن را مشاهده کنید

 

چگونه کارمندان را به تونایی ها و کارهای جدید تشویق کنیم؟

حال که دلیل استعفای کارکنان را فهمیدیم، احتمالاً فکر می کنیم که چگونه این کارمندان را در موقعیت کاری خود نگه داریم.

بیشتر کارفرماها روی تعدادی از استراتژی ها به توافق رسیده اند، از جمله:

  • ما تعداد کارکنان خود را می دانیم. چند نفر از آنها شرکت ما را ترک کرده اند؟ کدام بخش ها بیشترین و کمترین استعفا را داشته اند؟ این اعداد به ما نشان می دهد که در کدام قسمت باید وقت بیشتر بگذاریم و در صدد توسعه اش برآییم.
  • به دنبال عوامل استرس آور باشیم. خود محل کار استرس زاست اما بعضی شغل ها اضطراب بیشتری از شغل های دیگر به همراه دارند. برای مثال دکترها، پلیس ها، معلمان و چوپان ها در مقابل خطرات، آسیب پذیرتر هستند. باید عوامل مشخصی که در شرکت موجبات استرس را فراهم می آورند شناسایی کنیم. آیا این عوامل روی بخش خاصی متمرکز شده اند؟ می توانیم این عوامل استرس زا را مشخص کرده و از کارکنان دعوت کنیم تا راجع به آنها توضیح بیشتری بدهند.
  • فرآیند استخدام را بررسی کنیم. چه کسی را استخدام می کنیم و چرا؟ بیشتر کاکنان توانا بخاطر تمرکز و مصاحبه راجع به شخصیت و توانایی های بی ربطی که به شغل مورد نظر مرتبط نیست علاقه خود را از دست می دهند. باید حد تعادل بین شخصیت افراد و تخصص آنها در آن کار را رعایت کنیم.

 

در این مقاله به راه های تضمین نگهداری کارمندان پرداختیم

Like
امتیاز :
بدون رای!
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

فاطمه نظیری سه شنبه , ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ پاسخ

با سلام
بسیارعالی ممنون از شما استاد

بهزاد بهرام پور سه شنبه , ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ پاسخ

خیلی عالی