ریز و درشت های مذاکره

مقالات
دی ۲۰, ۱۳۹۵
بازدید : 1009 بازدید

ریز و درشت های مذاکره

در این مقاله به ریز و درشت های مذاکره خواهیم پرداخت تا بتوانیم یک مذاکره موفق و هدفمند داشته باشیم و یک مذاکره اصولی را به پایان برسانیم.

زمانی که ما بخواهیم یک مذاکره اصولی و موفق داشته باشیم باید در تمام جهات اصولی باشیم پس در نتیجه دانستن ریز و درشت های مذاکره می تواند بسیار به ما کمک نماید.

 

روابط خود را بهتر کنیم

در یک مذاکره بیشتر از اختلاف عقیده به نظر بنده چگونگی بحث کردن مهم می باشد. برای داشتن مذاکره موفق ما باید یاد بگیریم که چگونه درخواستمان را عنوان کنیم و چطور با طرف مقابلمان صحبت یا بحث کنیم که به نتیجه برسیم. باید بر روی بهتر کردن رابطه هایمان و طرز صحبت کردنمان کار کنیم. ایجاد ارتباط دوستی و صمیمیت می تواند باعث کاهش بحث و مدیریت بحث شود.

 

جامعه را بهتر نمائیم

یکی از نکات مهم و کلیدی که می توان به ریز و درشت های مذاکره مهم نام برد بهبود جامعه توسط خودمان می باشد. فرق بین یک جامعه خوب و عالی با یک جامعه متوسط یا بد در چیست؟ مشکلات در تمام جوامع وجود دارد و نمی توان گفت مشکلات کشورهای ضعیف یا بد بیشتر است بلکه آن چیز که تفوت ها را رقم می زند طریقه روبرو شدن با مشکلات می باشد. چگونه راه درست برای مذاکره را پیدا نمائیم. پس برای یک مذاکره اصولی و بهتر کردن جامعه باید از خود شروع نمائیم و و به دنبال راه حل مشکلات باشیم. در کشورهای جهان سوم موضوع اساسی این می باشد که فرد تصور می کند که نظرش درست می باشد و فرد یا کسانی که نظر متفاوت دارد بیمار یا دیوانه هستند و در نتیجه ایجاد جنگ و دعوا و مشکل می شود و این همان فرق بین جامعه خوب و بد می باشد.

این مقاله هم مفید است
انتقام

برای داشتن جامعه بهتر باید روی خودمان کار کنیم و یکی دیگر از روشهای بهبود فردی می توان به کنار گذاشتن جر و بحث و ترک بگو مگو های بی دلیلی که ما در روز بارها و بارها با یکدیگر شاهد آن می باشیم شود.

یکی دیگر از مشکلات جامعه های بد این می باشد که ما به سرزنش دیگران می پردازیم، سرزنش دیگران برای ما هیچ سودی نخواهد داشت، اگر طرف مقابل ما سزاوار این سرزنش باشد با سرزنش ما نه اصلاح می شود نه تغییری می کند بلکه حتی امکان دارد کینه ای از ما هم در او ایجاد شود و و به تلافی فکر کند ولی اگر طرف مقابل ما سزاوار سرزنش نباشد هم باعث جنگ و دعوا می شود.

در این مقاله تعدادی از ریز و درشت های مذاکره را با هم بررسی نمودیم.

Like
امتیاز :
بدون رای!
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

امیر میرمحمدی دوشنبه , ۲۰ دی ۱۳۹۵ پاسخ

ممنونم استاد
نکات خیلی ارزشمندی رو میفرمایید در مقالاتتون

وزیری یکشنبه , ۲۶ دی ۱۳۹۵ پاسخ

با سلام خدمت جوان آینده دار کشور
آرزوی سر بلندی برایت دارم.