زبان بدن – دهان

ترجمه شده , زبان بدن , مقالات
مرداد ۳۱, ۱۳۹۶
بازدید : 910 بازدید

زبان بدن – دهان

در این مقاله به زبان بدن – دهان می پردازیم.

دهان با بسیاری از علائم زبان بدن ارتباط دارد که با هم در صحبت کردن بکار می روند.

همچنین می تواند با غذا دادن به بچه ارتباط داشته باشد و یا نشانه ی امنیت، عشق و رابطه ی جنسی است.

ممکن است کسی با دست یا انگشتانش دهان کسی را لمس کند

و دهان بخش توضیح دهنده و انعطاف پذیر بدن هم هست که نقش مرکزی را در حالات صورت ایفا می کند.

 

زبان بدن - دهان

 

همچنین از بخش های متحرک است، نه اندام های حسگر.

بنابراین پتانسیل زیادی برای نشان دادن علائم بیشمار دارد.

برخلاف بینی و گوش ها، که فقط از طریق دست و انگشتان می توانند زبان بدن را نشان دهند،

دهان بصورت کاملا مستقل عمل کرده

و به همین دلیل به طور مفصل به آن می پردازیم.

لبخند بخش بزرگی از زبان بدن در صورت را شامل می گردد.

بعنوان یک قانون عمومی، لبخند واقعی متقارن است

و حاصل عملکرد دهان و چشمان می باشد،

درحالیکه لبخندهای الکی، به هر دلیل، فقط ژست دهانی هستند.

 

مقاله مذاکره را مشاهده کنید

 

علامت بخش بدن معانی ممکن توضیح جزئی
لبخند زورکی دهان لبخند جعلی لبخند زورکی، طولانی تر و ثابت تر از لبخند طبیعی باقی می ماند و چشمان را باز نمی کند. این لبخند نشانه ی عدم تمایل، نخواستن چیزی و سرکوبی است.
لبخند با دهان بسته دهان راز یا احساس مخفی کشیدن صورت در یک خط صاف یعنی پنهان کردن دندان ها. این یعنی شخص رازی دارد که بعلت عدم اعتماد یا دوست نداشتن، نمی خواهد به کسی بگوید. علامت نپذیرفتن هم می باشد.
لبخند کج دهان احساس آمیخته و یا طعنه زدن احساس مخالفت نسبت به صورت شخص مقابل
لبخند با فک آویزان دهان لبخند جعلی در این حالت فک به طرف پایین می افتد و نشانه ی جعل کردن لبخند است.
لبخند با سر کج شده و نگاه به طرف بالا دهان خجالت، بازی درآوردن و دست انداختن کسی سر کج و متمایل شده به یک طرف و رو به پایین هم نشانه ی پنهان کردن واقعیت است که قصد دارد با نگاه کردن به جهت متضاد، رد گم کند.
لب افتاده به طرف پایین و لرزان دهان ناراحتی مثل مالیدن چشم، این هم در بزرگسالان می تواند نشانه ی گریه کردن باشد، بخصوص اگر لب بلرزد. بیاد داشته باشیم که مردم در مواقع ناراحتی گریه می کنند و در این شرایط به دنبال همدردی و مهربانی هستند.
خنده دهان آرامش خنده نشان دهنده ی حوزه ی علاقه مندیست. در زبان بدن، خنده علامت آرامش و احساسات راحت است. خنده ی نرمال می تواند تمام بخش های بالایی کل بدن را تکان دهد. فیزیولوژی خنده بسیار مهم است. اندورفین آزاد می شود. درد و استرس کم می شود. هنگام خنده، حالت دفاعی در افراد از بین می رود.
خنده ی زورکی دهان عصبی بودن، همکاری خنده ی غیر طبیعی نشانه ی عصبی بودن و استرس است که ممکن است برای تغییر دادن شرایط و فضا بکار رود. خنده ی مصنوعی نشانه ی همکاری و خواستن همدردی است.
لب گزیدن دهان تنش یکی از علائم زیاد نشان دهنده ی تنش و استرس،که می تواند به علت تمرکز بیش از حد باشد، لب گزیدن است که اضطراب را هم نشان می دهد.
دندان قرچه دهان تنش، سرکوب شدن نشانه ی سرکوبی واکنش درونی بعلت ترس و یا عوامل سرکوب کننده ی دیگر.
آدامس جویدن دهان تنش، سرکوب شدن مثل بالا، نشانه ی سرکوب کردن واکنش طبیعی است. هرچند که می تواند تازه کننده ی نفس و جایگزین خوبی برای سیگار باشد.
سیگار کشیدن دهان تسکین سیگار کشیدن یک نوع عادت و اعتیاد است، اما جدا از این، مردم با این کار چیزی را توی دهانشان فرو می برند که می تواند مثل مکیدن شست در بچگی باشد و ریشه در عادات درست یا غلط تغذیه ای و شیرخواره گی بچه دارد.
شست مکیدن دهان تسکین همانطور که در بالا گفته شد، تسکینی است برای رفع کمبودهای دوران شیر خواره گی که می تواند در بزرگسالی هم تبدیل به یک عادت شود.
جویدن مداد و خودکار دهان تسکین مثل سیگار کشیدن و شست مکیدن است. قلم مثل نوک پستان است.
جمع کردن لب ها دهان فکر کردن یا ناراحتی انگار می خواهیم حرف ها را توی دهانمان نگاه داریم تا زمانی که آماده ی حرف زدن شویم. نشان دهنده ی اضطراب و بی قراری در حرف زدن هم هست. و در صورت سرکوب کردن گریه، می تواند به شکلی کاملا متفاوت، نشان دهنده ی ناراحتی باشد.
کشیدن زبان دهان/زبان رد کردن چیزی، نپذیرفتن کشیدن زبان کمی بیرون تر از مرکز دهان به معنی چشیدن چیز بدی است. این ژست خیلی نامحسوس است. خیلی بیرون کشیدنش با چین و چروک خوردن بینی و باز شدن چشم ها همراه است.
دست را روی دهان گذاشتن دهان/دست ها

سرکوب کردن، شوک، عقب کشیدن

این ژست اغلب ناخودآگاه است و به دلیل شوک شدن، خجالت کشیدن و دلایل تاکتیکی دیگر دیده می شود. این علامت را در یکی از سه حالت میمون عاقل هم می بینیم. در بچه ها وقتی این علامت دیده می شود که چیزی را دیده اند که نمی شود گفت و شوکه شده اند. در حالت شدیدتر هر دو دست جلوی دهان قرار می گیرد.
این مقاله هم مفید است
از کجا بدانیم که زبان بدن دارد کار می کند؟

در این مقاله به زبان بدن – دهان پرداختیم

1
امتیاز :
بدون رای!
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

باربد سه شنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ پاسخ

ممنون بابت مقاله های زبان بدن