ماندن در مذاکره

مقالات
آذر ۱۷, ۱۳۹۵
بازدید : 393 بازدید

ماندن در مذاکره

باقی ماندن در مذاکره
در این مقاله به یک موضوع بسیار مهم در مذاکره خواهیم پرداخت.
بسیاری از مذاکرات همواره درگیر کردن ما با چالش می باشد، مذاکره ای که ما را با مشکل مواجه می نماید و باعث می شود ما یا بتوانیم ادامه بدهیم به مذاکره و یا اینکه امتیاز بدهیم.
ما باید با تمرین کردن تمام جوانب مذاکره را قبل از اغاز بررسی نماییم. باقی ماندن در مذاکره می تواند یکی از سخت ترین رفتارهای ما داخل جلسه باشد.
همواره اتفاق خواهد افتاد که در یک جلسه ما دچار لغزش و چالش شویم، طوری که شرایط برای ادامه مذاکره فراهم نباشد، در این مرحله باقی ماندن در جلسه یکی از مهم ترین رفتار می باشد.
برای باقی ماندن در جلسه مذاکره بهترین رفتار درگیر نمودن طرف مقابل می باشد، ما باید طوری رفتار نماییم که طرف مقابلمان هم درگیر چالش ما شود و به قول خودمان توپ را در زمین حریف هم بیاندازیم، با این روش کمتر تحت فشار قرار خواهیم گرفت و چالش یک طرفه نمی باشد و طرف مقابلمان نیز درگیر خواهد شد.
یکی دیگر از روشهای ماندن در مذاکره سوال کردن بجای جواب دادن می باشد، ما سوال را با بیان نکات مثبت عنوان می نماییم و جمع میبندیم جمله خود را، طوری که طرف مقابل هم متوجه درگیر بودن با چالش پیش پای ما هم قرار بگیرد.

سوال ما می تواند با درگیر کردن ذهن طرف مقابل همراه باشد تا ما بتوانیم مقداری زمان بخریم و پاسخ مناسب بدهیم تا امتیاز ندهیم، در بسیاری از مواقع لازم است ما امتیاز بدهیم ولی باید دقت کنیم که امتیاز بزرگی ندهیمو امتیاز ما یک امتیاز کوچک باشد تا بتوانیم در مذاکره باقی بمانیم، حتماً دقت کنیم که هیچ گاه دو امتیاز پشت سر هم ندهیم، دو امتیاز پشت هم مرگ یک مذاکره برای ما می باشد.

این مقاله هم مفید است
زبان بدن و رهبری

در این مقاله به ماندن در مذاکره پرداختیم، امیدوارم مفید و کاربردی باشد.

Like
امتیاز :
بدون رای!
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید