مذاکره سبز

معرفی کتاب , مقالات
آذر ۱۱, ۱۳۹۵
بازدید : 381 بازدید

مذاکره سبز:

مذاکره سبز عنوان کتاب جدیدم هست که پس از ویرایش حالا به زیر چاپ رفت و به امید خدا تا پایان آذرماه کتاب به چاپ خواهد رسید.

امیدوارم توانسته باشم شما را با مذاکره بیشتر آشنا کنم.

چرا مذاکره سبز؟ مذاکره سبز برای این انتخاب شد که در این کتاب مذاکره را به فوتبال تشبیه کرده ام و با مثال هایی فوتبالی مذاکره را آسان تر برای عزیزانی که با فوتبال آشنا هستند.

حال با این جمله کتاب مذاکره سبز آغاز می شود که : بیشتر از 50 هزار مذاکره با خود و دیگران در روز انجام میدهیم اگر بدنبال موفقیت در مذاکره می باشید همین حالا این کتاب را بخوانید.

چند خط ابتدایی کتاب مذاکره سبز را در زیر گذاشته ام:

مذاکره چیست؟

موبایلم ساعت 8 صبح به صدا در می‌آید. دیشب دیر خوابیدم و الان احساس خستگی می‌کنم. باید به سر کار بروم؛ حالا اگر یک ربع دیرتر بروم، اتفاقی خاصی نمی‌افتد! اصلا امروز نمی‌رم؛ برای غیبت امروزم یک گواهی پزشکی به رییسم می‌دهم. حالا من که مرخصی دارم، بهتر است امروز را استراحت کنم.

امروز در سازمان‌مان جلسه داریم. یک شرکت برای پیمانکاری به دفتر ما خواهد آمد. جلسه راس ساعت پنج عصر شروع می‌شود. ما رزومه و شرایط طرف مقابل را کاملا بررسی کردیم. اینکه خواسته‌های‌شان چیست و ما چگونه می‌توانیم درخواست‌های‌مان را چگونه مطرح کنیم.

از آنجایی که دیشب دیر خوابیدم، امروز برایم بسیار خسته‌کننده بود. دوست دارم به سریع‌تر به خانه برسم و دوش بگیرم. بعد هم غذا بخورم و استراحت کنم. ولی وقتی درب خانه را باز کردم، دیدم شرایط با آن چیزی که در ذهنم بود، کاملا متفاوت است. اصلا یادم نبود با همسرم قرار گذاشته بودیم که شام را بیرون بخوریم؛ و او شام درست نکرده است.

حالا در این شرایط من مانده بودم با قولی که به همسرم داده‌ام…

ما در روز بارها به این گفتگوها می‌پردازیم و به همین گفتگوهای به ظاهر ساده، مذاکره می‌گویند.

 

2
امتیاز :
بدون رای!
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید