معروف ترین کتاب های نسیم نیکولاس طالب را بشناسید

بیوگرافی , معرفی کتاب
خرداد ۴, ۱۳۹۸
بازدید : 1250 بازدید

معروف ترین کتاب های نسیم نیکولاس را بشناسید ؛ اگر شما هم از علاقه مندان به ریسک هستید و تمایل دارید بیشتر از آن بدانید، پیشنهاد می کنیم که آثار ارزشمند «نسیم نیکولاس نجیب طالب» را مطالعه کنید.
اگر در صفحات اینترنت نام اون را جستجو کنید، قطعا نام کتاب «قوی سیاه» را در بیشتر صفحات مشاهده خواهید کرد. این کتاب از مهم ترین اثرات نام آشنای نسیم طالب است.

 

معروف ترین کتاب های نسیم نیکولاس طالب را بشناسید

 

در ادامه این بحث به بررسی معروفترین کتاب های نسیم نیکولاس می پردازیم و از هر کدام از کتاب های او قسمتی را برای شما شرح خواهیم داد.

کتاب Skin in the Game «عدم تقارن مخفی در زندگی روزانه»

این کتاب رتبه نخست پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز را از آن خود کرد. همچنین این کتاب را نیز می توان از معروف ترین کتاب های نسیم نیکولاس دانست.
طالب در این کتاب بسیاری از اعتقادات طولانی مدت خود را درباره ریسک و پاداش، سیاست و دین، مسایل مالی و مسئولیت شخصی مورد چالش قرار می دهد.

کتاب Skin in the Game، در سال 2018 توسط طالب نوشته شد. خواندن این کتاب برای کسانی که در پی عدالت، تجارت، مدیریت ریسک هستند و همچنین برای کسانی که باید جهان را بشناسند، ضروری است. این کتاب هم از معروف ترین کتاب های نسیم نیکولاس است.
این کتاب بخشی از مقاله فسلفی چندجلدی با عنوان Incerto است که شامل Fooled by Randomness، The Black Swan،  Bed of Procrustesو Antifragile می‌شود.

این کتاب به دو مرد شجاع اختصاص دارد، یکی Ron Paul که فردی رومی در میان یونانیان است و دیگری  Raiph Nader که یک قدیس است.
طالب با اعتقادات طولانی مدت خود، ارزش کسانی که، مداخلات نظامی را هدایت می کنند، سرمایه گذاری های مالی را انجام می دهد و مذاهب را تبلیغ می کند.

برای خواندن زندگینامه نسیم نیکولاس نجیب طالب روی لینک زیر کلیک کنید

نسیم نیکولاس نجیب طالب کیست؟ پیشنهادات نیکولاس برای زندگی برتر

پوست در بازی به زبان ساده

یکی از سخت ‌ترین کارهای دنیا رژیم گرفتن و وزن کم کردن است. مردم معمولا وقتی به وزن دلخواه خود می ‌رسند،
رژیم را می ‌شکنند و فکر می ‌کنند نهایتا چند کیلوگرم وزنشان بالا می ‌رود.

در این مواقع مربی می‌ گوید پوستت را در بازی بگذار. مثلا به فرد توصیه می‌ کنند که یک کت‌ و شلوار چند میلیون تومانی با سایز جدیدش بخرد.
اگر او وزن اضافه کند، کت‌ و شلوار گران ‌قیمتش بی ‌استفاده می ‌ماند. این محرک مالی دلیلی است برای آن‌که فرد از سایز خود محافظت کند.

برخی یک مبلغ زیاد به یکی از دوستانشان می ‌دهند. به او می ‌گویند اگر وزنم کم شد، پول را به من پس بده، در غیر این صورت پول مال خودت! شرکت کردن در مسابقات زیبایی ‌اندام هم نوعی دیگر از گذاشتن پوست در بازی است.

 

معروف ترین کتاب های نسیم نیکولاس طالب را بشناسید

پوست در بازی در عالم مالی

مدیران شرکت ‌ها در بسیاری از موارد از شرکت سهام جایزه یا حق تقدم خرید دریافت می‌ کنند.
مثلا می‌ توانند سهام ۵۰۰ تومانی را با پرداخت ۱۰۰ تومان بخرند. این صورت اگر قیمت سهم به ۲۰۰ تومان هم برسد، آن ‌ها صددرصد سود می ‌کنند.

اما مواردی وجود دارد که مدیران شرکت، مستقل از حق ‌تقدم ‌ها و جایزه ‌ها، با پول شخصی خود سهام شرکت را خریداری می‌ کنند.
در این موارد آن‌ ها پوست خود را در بازی می ‌گذارند.

از خودتان سوال کنید که چه اتفاقی در حال رخ دادن است که وقتی مدیران ارشد یک شرکت، داروندار خود را به بازار می ‌آورند و سهام شرکت خود را می ‌خرند؟ آیا آنها باور ندارند که قرار است تحولی عظیم رخ دهد و ارزش شرکت چند برابر شود؟

 

برای خواندن زندگینامه دیگران همراه با معرفی کتابهایشان می توانید روی لینک زیر کلیک کنید

 زندگینامه بزرگان + معرفی کتاب هایشان

 

بینش طالب:

برای عدالت اجتماعی، بر تقارن و به اشتراک گذاری ریسک تمرکز کنید.
شما نمی توانید مانند بانکداران و شرکت های بزرگ درآمد کسب کنید و ریسک را به دیگران منتقل کنید. نمی توانید بدون ریسک و پرداخت هزینه های خود ثروتمند شوید. Skin in the Game این عدم تقارن را بهتر از هزاران قانون و مقرراتی اصلاح می کند.

قوانین اخلاقی جهانی نیستند. شما بخشی از یک گروه بزرگتر از خود هستید، اما هنوز خیلی کوچکتر از بشریت هستید.
اقلیت ها به جای اکثریت ها جهان را اداره می کنند. جهان از طریق رضایت و موافقت عمومی اداره نمی شود، بلکه توسط اقلیت های پر رونق که سلیقه و اخلاق آنها را بر دیگران تحمیل می کنند، اداره می شود.

این مقاله هم مفید است
کتاب مهارت های مذاکره در یک هفته

 

نسیم نیکولاس نجیب طالب کیست

 

شما می توانید با وجود اینکه هنوز احمق هستید، فردی خردمند باشید. «متفکران تحصیل کرده» در مورد همه چیز از انتقال Stalinism به عراق گرفته تا رژیم های غذایی فاقد کربوهیدرات، دچار اشتباه می شوند.
مراقب استفاده از راه حل های پیچیده (که کسی برای پیدا کردن آنها هزینه پرداخت کرده است) باشید. هالتر ساده عضله را بهتر از ماشین های گران قیمت می تواند شکل دهد.

مذهب درست، تعهد است، نه تنها ایمان.

عبارت “پوست در بازی” یکی از مواردی است که ما اغلب شنیده ایم، اما به ندرت به طور جدی آن را مو شکافی کرده ایم. این ستون فقرات مدیریت ریسک است، اما این امر یک دنیای شگفت آور غنی است که، همانطور که طالب در این کتاب نشان می دهد، به تمام جنبه های زندگی ما اعمال می شود.

ضد شکنندگی طرحی برای زندگی در دنیای قوی سیاه است.

 

کتاب قوی سیاه

 

کتاب قوی سیاه (Black Swan)

در پشت جلد کتاب قوی سیاه اینگونه نوشته:

پیش از کشف استرالیا، مردم دنیاى کهن بی چون و چرا باور داشتند هر قویى سفید است چون تجربیات ایشان پیوسته این باور را تأیید می کرد.
دیدن نخستین قوى سیاه براى چند پرنده‌ شناس باید شگفتى جالبى بوده باشد؛ اما اهمیت داستان در این نیست.
اهمیت داستان در این است که شکنندگى دانش ما را نمایان مى‌کند و نشان می‌دهد آموختن ما از تجربیات و مشاهدات با چه محدودیت ‌هاى شدیدى روبه‌ رو است.
تنها یک مشاهده کافى است تا گزارهاى کلى که دستاورد هزاران سال تماشاى میلیون‌ ها قوى سفید است بی ‌اعتبار شود، تنها با دیدن یک قوى سیاه.
کتاب قوی سیاه از معروف ترین کتاب های نسیم نیکولاس  است.

قوى سیاه ما سه ویژگى دارد:

نامنتظر است، پیامدى سنگین دارد، پس از وقوع پیش ‌بینى پذیر مى نماید ( اما پیش از وقوع پیش بینى شدنى نیست.)
کتاب قوی سیاه به بررسی اثرات شدید ناشی از برخی از رویدادهای غیرقابل ‌پیش‌ بینی و نادر و همچنین تمایل انسان به یافتن توضیحاتی ساده برای این رویدادها می ‌پردازد.
نظریه مطرح در این کتاب، بعدها به عنوان نظریه قوی سیاه معروف شد.

نظریه قوی سیاه، استعاره ‌ای از پیشامدهایی است که مشاهده آنها شگفت انگیز و بسیار نادر است و چون کسی به طور معمول انتظار وقوع آنها را ندارد، پس در زمان وقوع چنین پدیده ‌هایی، مردم گاه به استدلال غیرعقلانی و حتی خرافی روی می ‌آورند.

وجه تسمیه این پدیده ریشه در فرهنگ غرب دارد که قوی سفید را پرنده ‌ای سفید و مظهر پاکی تصور می ‌کردند و از آنجایی که بیشتر مردم قوی سیاه ندیده بودند، وجود آن را مظهر شیطان و نماد شر و جادوگری می ‌پنداشتند.

با کشف قاره استرالیا، مهاجرینی که به این سرزمین هزاران ساله پای گذاشتند در کمال شگفتی در جنوب این قاره با دسته ‌هایی بی شمار از قوی سیاه روبرو شدند که بین آنها فقط قوی سفید مایه تعجب بود.
آنها این نوع قوی سیاه را با خود به اروپا بردند و به تدریج باور قوی سیاه لااقل به عنوان مظهر شر و ناپاکی در تخیل مردم رنگ باخت.

 

کتاب قوی سیاه (Black Swan)

 

حال این اسطوره در بحث احتمال و آمار چه تعبیری دارد؟

استعاره قوی سیاه برای پدیده‌ هایی با سه ویژگی زیر به کار گرفته شد:
پیشامد هایی به شدت نادر، غیرقابل پیش‌ بینی و بسیار دورتر از میانگین؛ با احتمال وقوعی بسیار ناچیز ولی بسیار جنجالی و تاثیرگذار. (مثل اعلام یافتن انسان تکامل ‌یافته با قد ۵ سانتی‌ متر)

پیامدهای وقوع چنین پیشامدهای نادر و اثرگذاری (consequences) غیرقابل پیش‌بینی است.
بدین معنی که حتی اگر بتوانید احتمال وقوع چنین رخدادهایی را در مقادیر بسیار ناچیز تخمین بزنید هرگز قادر نخواهید بود پیامدها و عواقب ناشی از وقوع آنها را در یک ساختار منظم علت و معلولی پیش ‌بینی کنید.

احتمال وقوع کم و عدم مشاهده آنها در شرایط طبیعی باعث می‌ شود که عوام در مورد آنها دچار پیش‌ داوری‌ های خرافی، غیرمنصفانه و غیرمنطقی شوند.
این رده از پدیده‌ ها در طول تاریخ تاثیر بسیار شگرفی بر جوامع بشری و نحوه زندگی آنها گذاشته است. برای مثال قبائلی بدوی، زلزله را خشم خدایان تلقی و برای فرونشاندن این خشم انسان قربانی می ‌کردند.
نسیم طالب رخدادهای «جنگ جهانی اول»، «فروپاشی شوروی سابق»، «ابداع و ظهور وب» و «حمله سپتامبر ۲۰۰۱ به برج‌رهای دوقلو» را در رده رخدادهای قوی سیاه قرار داده است.

 

 

اگر خواستید در مورد رخدادی قضاوت کنید و آن را پدیده قوی سیاه بنامید باید آن رخداد با ویژگی‌ های زیر مشاهده شود:

  1.  از منظر مشاهده ‌گرهای متعدد، آن رخداد شگفت ‌انگیز و نا محتمل باشد.
  2. به وقوع پیوستن آن رخداد پیامدهای بسیار عظیم و غیرقابل ‌پیش ‌بینی به جا بگذارد.
  3. با ثبت مشاهده وقوع، دلایل به وقوع پیوستن آن در بستری عقلانی و منطقی قابل‌توجیه باشد و بتوان برای کاهش پیامدهای آن در رخدادهای بعدی (هرچند بسیار دور و بعید) برنامه ‌ریزی کرد.
این مقاله هم مفید است
رسیدن به پاسخ مثبت

نسیم نیکلاس طالب که با نوشتن این کتاب به شهرت جهانی رسید می گوید که توانسته در بازار بورس اندوخته ای فراهم آورد.
به اندازه ای که ناچار نباشد برای گذران زندگی وقتش را به دیگران بفروشد؛ ازاین رو می تواند با فراغ خاطر علاقه هایش را دنبال کند که عمدتا عبارت انداز:
فهم مسئله بخت، احتمال، خطای انسانی، تصمیم گیری، و فلسفه علم.

اما شاید بتوان گفت طالب هم زمان به سه حرفه اشتغال دارد:

یکی مشاوره دادن در زمینه مدیریت ریسک، دومی نویسندگی، و سومی تدریس ریاضیات در دانشگاه های معتبر آمریکا از جمله دانشگاه وارتون پنسیلوانیا و پلی تکنیک نیویورک. این اثر، و اثر دیگر او یعنی فریفته بختانگی، ضمن اینکه مدت ها در صدر جدول فروش بوده اند، به سی و یک زبان ترجمه شده اند.

بحث اصلی طالب در این کتاب، درک و مدیریت ریسک های ناشی از رویدادهای بی سابقه است؛
رویدادهایی که پیامدهای سنگینی به بار می آورند اما کسی انتظار آنها را ندارد. یا به عبارت فنی تر، احتمال وقوع آنها بسیار کم به نظر می آید.

تباهی امپراتوری ساسانی، نخستین جنگ صلیبی، جنگ جهانی اول، متلاشی شدن نظام پادشاهی در ایران، جنگ ایران و عراق، حادثه یازده سپتامبر، پیدایش گوگل، فروپاشی بازارهای مالی در سال ۲۰۰۸، فروش کتاب های هری پاتر، جنگ سوریه، ظهور داعش، و نتیجه انتخابات اخیر ریاست جمهوری در آمریکا، از جمله رویدادهایی هستند که می توان اصطلاح قوی سیاه را به مفهومی که در این کتاب آمده است، درباره آنها به کار برد.

 

معروف ترین کتاب های نسیم نیکولاس طالب را بشناسید

 

کتاب Fooled by Randomness فریب خورده تصادفی: نقش مخفی از شانس در زندگی و در بازار

فریب خورده تصادفی، یک حس دهان به دهان نقل شده است که راه فکری شما درباره تجارت و جهان را تغییر می دهد.
نیکولاس نسیم طالب، به عنوان یک معامله گر، کارشناس مشهور ریسک، محقق ریاضی، محقق تحسین شده نیویورک تایمز نویسنده کتاب پرفروش قوی سیاه، کلاسی مدرن در مورد شانس و مهار آن را نوشته است.

این کتاب در مورد شانس یا دقیق تر، در مورد چگونگی درک و مقابله با شانس زندگی و کسب و کار است.
تنظیم در برابر فضای مهم ترین انجمن که در آن شانس برای مهارت اشتباه است. فریب خورده تصادفی بینش فریبنده را به یکی از کمترین عوامل در تمام زندگی ما می دهد. نویسنده در یک سبک روایت سرگرم کننده، مسائل عمده فکری مربوط به کم توجهی از تاثیر رویداد در زندگی ما را حل می کند.

این کتاب با مجموعه ای از کاراکترها زندگی می کند، برخی از آنها به شیوه ی خود، اهمیت شان را درک کرده اند: یوگ پرستی بیگانه یراق؛ فیلسوف دانش کارل پوپر؛ مرد عاقل جهان باستان، سولون؛ جورج سوروس، سرمایه گذار مدرن؛ و اودیسه وایایجون یونانی.

آیا ما قادر به تشخیص شارلاتان خوش شانس از روحانی واقعی هستیم؟ آیا ما همیشه سعی می کنیم پیام های موجود در رویدادهای تصادفی را کشف کنیم؟ ممکن است غیرممکن باشد که خود را در برابر جادوگران الهه فورتونا محافظت کنیم، اما پس از خواندن فریب خورده توسط تصادفی، می توانیم کمی بهتر آماده شویم.

 

معروف ترین کتاب های نسیم نیکولاس طالب را بشناسید

کتاب Bed of Procrustes

Bed of Procrustes، کتابی فلسفی است که سبکی افسانه ای دارد. در سال 2010 اولین نسخه از این کتاب منتشر شد.
در سال 2016 نسخه‌ی به روز شده ی این کتاب که 50 % آن بیشتر از نسخه‌ی اول بود هم منتشر شد.
به گفته طالب این کتاب با ارزش های کلاسیک شجاعت، ظرافت و تمجید را در برابر بیماری های مدرن ناهموار، عرفان و صداقت مخالف است.

این عنوان به Procrustes اشاره دارد، شکلی از اسطوره یونانی که مسافران را ربود و با اندام آن ‌ها برای خود تخت ساخت.
این نشان دهنده دیدگاه طالب درباره عوارض جانبی هنجارهای مدرن است.

در این مقاله سعی کردیم معروف ترین کتاب های نسیم نیکولاس را با شما به اشتراک بگذاریم؛ در ادامه به بررسی کامل کتاب «قوی سیاه» که یکی از معروف ترین کتاب های نسیم نیکولاس است را به صورت کامل معرفی خواهیم کرد.

 

 

8
امتیاز :
معروف ترین کتاب های نسیم نیکولاس طالب را بشناسید
10 از 1 رای
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

آقا جواد شنبه , ۵ مرداد ۱۳۹۸ پاسخ

مطلب خوبی بود
استاد در مورد مباحث پیشرفته ی شلم هم مقاله بدید