نمونه هایی از اختلافات مذاکره در محل کار

این شنبه , مقالات
شهریور ۳۱, ۱۳۹۷
بازدید : 351 بازدید

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که بیرون از خانه فعالیت دارید، قطعا لحظاتی را تجربه کرده اید که از شدت فشار و تنش در محیط کاری ناگهان کنترل خود را از دست داده و رفتار نادرستی را با همکار خود انجام داده اید.
شاید هم از شدت تنش و استرس بسیار حساس شده و با کوچکترین برخورد کلامی و یا رفتاری دلخور شده اید!

این امر کاملاً طبیعی است.

 

 

 

 

وقتی اختلافی در محل کار رخ می دهد، راندمان کاری کارمندان کاهش یافته و دیگر رغبتی برای ادامه کار نخواهند داشت.

در چنین شرایطی یک مدیر حاذق و ماهر باید متوجه این تعارض باشد و با شیوه های درست تلاش کند تا شرایط را به حالت مطلوب برگرداند.

درک اینکه تعارض در محل کار می تواند چه نتایجی داشته باشد، می تواند در فهم بهترین راه ها برای حل اختلافات مذاکره به ما کمک کند.

 

 

راهبرد های شفاف سازی

 

گاهی اوقات تنها چیزی که برای حل اختلافات لازم است، شفاف سازی خط مشی شرکت یا وظایف کارکنان است.

مثلا، اگر دو کارگر درباره وظایفشان در اجرای یک کار بخصوص مشاجره می کنند، مدیر باید شرایط کار هر دو را بررسی و تنظیم کند.

اگر در انتهای مذاکره به علت تفسیر اشتباه در خط مشی یا وظایف شرکت با حریف مقابل دچار اختلاف و سوء تفاهم شدید، صاحبان شرکت، باید این زمان را به عنوان یک فرصت ناب مغتنم شمرده و با راهنمایی های واضح و آشکار به گونه ای رفتار کنند که دوباره چنین اختلافاتی رخ ندهد.

به هنگام مذاکره ی شفاف سازی، حضور مدیریت سازمان و کارکنانی که در اختلاف و جر و بحث شرکت داشتند و حضور یک منبع انسانی بی طرف، بسیار مهم است. شفاف سازی از وظایف اصلی شرکت است که مسئولان امر باید در اجرای آن کوشا باشند.

این مقاله هم مفید است
حل تعارض های تیمی

 

 

نمونه هایی از اختلافات مذاکره در محل کار

 

 

میزان کار هر فرد در زمان معین

 

یکی دیگر از علت های اختلاف در محل کار فشار بالای کاری است که کارمندان را به شدت تحت استرس و فشار قرار می دهد.

وقتی صحبت از میزان بالای کار می شود، مدیریت باید از یک روش فعال مذاکره استفاده کند.

مدیریت با پیش بینی درست در مورد طرح تولید پیک سالانه ی شرکت مانند تعطیلات، یا افزایش تقاضای مشتری برای تولید کالای جدید و خاص، کارمندان را برای افزایش میزان کار آماده کند.

در این شرایط بهتر است به کارمند مظرب پیشنهاد ساعت های بیشتر داده شود یا شیفت ها را تغییر داده تا به او کمک کنید با استرس کارش کنار آید.

می توان مذاکرات متنوعی انجام داده تا به راه حل بهتری برای کاهش ساعت اضافی کارکنانی که حس می کنند باری به روی دوششان است یافت. به طور مثال، کارمندان اضافه ای که جزو کارکنان موقت هستند، می توانند کمک کرده تا راه حلی برای اختلاف های محل کار پیدا کرد.

 

 

 

 

نیروی کارمندان

 

کارمندان باید حس کنند در موفقیت شرکت دخیل هستند وگرنه در محل کار اختلاف های مختلف رخ خواهد داد.

باتوجه به اینکه، مدیر نمی تواند از کارمندانش برای تصمیم گیری های مهم استفاده کند. این امر باعث شده تا کارکنان احساس کنند تیم مدیر آنها را بیگانه دانسته و در تصمیم گیری ها دخالت نمی دهد. در این شرایط امکان دارد کارمندان رفتارهای نامناسبی از خود بروز دهند و خود را نسبت به شرکت متعهد ندانند.

 

 

نمونه هایی از اختلافات مذاکره در محل کار

 

 

توجه داشته باشید شرکت نمی تواند از کارکنان خود بخواهد مسئولیت پذیر و وظیفه شناس باشند و همواره پرانرژی سرکار ظاهر شوند، اما به خواسته ها و نارضایتی هایشان هم توجه ای نکند.

تیم مدیریت در اینجا باید به کارمندان کمک کند و این حس منفی را در آن ها کاهش دهد. در این صورت کارمندان هم احساس کرده برای شرکت مهم هستند و وجودشان موثر است. به طور مثال در اتاق استراحت صندوق پیشنهادات بگذارند تا هرکس پیشنهادی دارد در صندوق بیاندازد.

این مقاله هم مفید است
آیا دوست دارید در مذاکره پیروز شوید

 

تبادل اطلاعات

 

مردم به شیوه های مختلفی ارتباط برقرار می کنند.گروهی از آن ها برای درک یک موضوع، نیاز به اطلاعات کمی دارند درحالیکه عده ای دیگر اطلاعات زیاد و توضیحات شفافی نیاز دارند تا مسئله را متوجه شوند.

وقتی کارمندان با راه های مختلف اطلاعات را انتقال می دهند، ممکن است اختلافاتی در نتیجه ی تبادل اطلاعات رخ دهد. در این شرایط مدیر باید بعنوان یک تسهیل گر به هر دو طرف کمک می کند تا درک بهتر و بیشتری از یکدیگر داشته باشند و به طبع آن، بهتر عمل کنند.

قبل از اینکه طرفین جمع شوند تا اینگونه اختلافات حل شود، مدیر باید به صورت فردی با هر یک از افراد حرف بزند تا مطمئن شود اگر درکی ایجاد شده، همان درک دوباره اختلاف دیگری ایجاد نکند.

7
امتیاز :
نمونه هایی از اختلافات مذاکره در محل کار
3.5 از 18 رای
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید