وقتی به خواسته خود نمی رسیم

مقالات
آذر ۱۹, ۱۳۹۵
بازدید : 331 بازدید

وقتی به خواسته خود نمی رسیم

در یک مذاکره وقتی به خواسته خود نمی رسیم چه باید کرد؟
در این مقاله به یک موضوع بسیار مهم خواهیم پرداخت، وقتی هدف خود را مطرح می نماییم و جواب منفی می شنویم.
در مقاله باقی ماندن در مذاکره ( برای مشاهده کلیک کنید) بطور مختصر به چالش های موجود در مذاکره که می تواند یکی از آنها شنیدن جواب نه و یا رد درخواست ما باشد پرداختیم.
در این مقاله به این نکته می پردازیم اگر طرف مقابل ما امتیازی که ما می خواهیم را قبول نکند چه باید کنیم، ترک جلسه، دادن امتیاز، ادامه …
بستگی به خواسته ما دارد، بعضی مواقع درخواست ما آنقدر مهم نیست که پافشاری کنیم برای هدفمان، می توانیم با رد شدن درخواست خود موافقت کنیم و در ادامه امتیاز دیگری بگیریم.
بعضی مواقع هدف ما ارزش مند می باشد و حاضر هستیم امتیازی بدهیم و خواسته ما قبول شود، بهترین روش این است که جور دیگری هدف خود را عنوان کنیم و امتیازی در کنارش قرار دهیم تا به راحتی نتواند رد کند.
در بعضی مواقع خواسته ما بسیار مهم می باشد و طرف مقابل ما هم با امتیازی هم قبول نمی کند، به این حالت نقطه ترک مذاکره گفته می شود و باید قید خواسته خود را بزنیم و پایان مذاکره را اعلام نماییم.

البته اعلام پایان مذاکره یعنی به بن بست رسیدن و هیچ گونه راهی برای ادامه مذاکره نباشد و هدف خود را زیر پا بگذاریم و ترک جلسه کنیم که اگر بر طرف مقابل تسلط داشته باشبم و تمام جوانب را قبل از جلسه بررسی کنیم هیچ گاه به بن بست نخواهیم رسید و به هدفمان دست پیدا می کنیم، (در این مقاله بک تمرین قبل از جلسه مذاکره را بررسی نمودم، برای مشاهده کلیک نمایید)
امیدوارم در مذاکراتمان بتوانیم به خواسته خود برسیم.

Like
امتیاز :
بدون رای!
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید