چند پیشنهاد در مذاکره

مقالات
دی ۴, ۱۳۹۵
بازدید : 360 بازدید

چند پیشنهاد در مذاکره

پیشنهاد در مذاگره، در این مقاله به چندین پیشنهاد در مذاکره می پردازیم که رعایت آنها باعث برتری و موفقیت ما در مذاکره می باشند.

 

سعی نمایید همزمان دو خریدار کنار هم قرار دهید

زمانی که ما همزمان 2 خریدار داشته باشیم و همزمان با هر دوی آنها جلسه بگذاریم باعث قدرت گرفتن ما می شود و حس بسیار خوبی به ما می دهد و شاید بسیار راحت تر جلسه را مدیریت نماییم.

 

اولین پیشنهاد را بگذارید طرف مقابل بدهد

بسیار مهم می باشد که اولین پیشنهاد را چه کسی بدهد. ما یا طرف مقابلمان؟ ما باید اجازه بدهیم که طرف مقابلمان اولین پیشنهاد را بدهد و با توجه به پیشنهاد او ما بررسی های خود را ادامه دهیم و نظرمان را بدهیم.

 

قیمت بالاتری ارائه می نماییم

چیزی که به آن کاملاً عادت داریم این می باشد که همیشه چیزی یا جنسی که داریم را به قیمت بالاتری می گذاریم تا شانس خود را امتحان نماییم، اگر قیمت اولیه را قبول نمود که کاملاً سود کردیم و اگر قبول نکند قیمت را کاهش می دهیم، ولی حتماً یادمان باشد که مقدار بالاتر گفتن قیمتمان نباید زیاد باشد و یک عدد مناسب و واقع بینانه ای بالاتر بگوییم.

 

خوشحال و مشتاق نشان نمی دهیم خودمان را

اگر امتیازی گرفتیم نباید خودمان را خوشحال نشان دهیم و طرف مقابلمان متوجه شادی ما شود. این بحث را بطور کامل در مقاله ( پوکر فیس ) بودن توضیح دادیم.

 

برای هر حالتی خودمان را آماده می نمائیم حتی ترک مذاکره

مهمترین کار در مذاکره تمرین قبل از جلسه مذاکره می باشد که در مقاله های مختلفی به آن پرداختیم. فقط به این نکته اشاره می نمائیم که قبل از مذاکره باید تمام جوانب را در نظر بگیریم حتی ترک جلسه مذاکره.

 

سکوت

در مقاله ( سکوت در مذاکره  )بطور کامل به سکوت کردن در مذاکره پرداختیم و اینجا هم پیشنهاد می کنم که بیشتر سکوت کنیم در مذاکره تا حرف بزنیم.

این مقاله هم مفید است
پذیرش در برابر تغییر

 

با اطلاعات به مذاکره می پردازیم

خوب کاملاً مشخص می باشد که ما باید دسته پر به مذاکره برویم حتی اگر لازم می باشد از گذشته طرف مقابلمان بدانیم باید اطلاعات کسب کنیم تا موضوعمان و اتفاق هایی که امکان دارد پیش آید در طول مذاکره.

 

با ادب بودن در مذاکره

پیشتر در مقاله ( ادب در مذاکره ) به این موضوع کاملاً پرداختیم و دانستیم که حتی اگر طرف مقابلمان بدرفتاری هم نمود نباید خونسردی خود را از دست بدهیم.

 

امیدوارم با طرح این پیشنهاد ها مذاکراتمان با موفقیت بیشتری ادامه پیدا نماید.

Like
امتیاز :
بدون رای!
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید