کتاب جدیدم

کتاب , معرفی کتاب , مقالات
آبان ۲۰, ۱۳۹۵
بازدید : 463 بازدید

کتاب جدیدم

کتاب جدیدی که تالیف کردم برای آموزش و یادگیری مذاگره در مراحل ویراستاری و چاپ می باشد.
ابتدای کتاب را برای مشاهده شما بزرگواران در سایت قرار دادم.

مذاکره چیست؟

موبایلم رو که روی ساعت 8 صبح کوک کرده بودم به صدا در میاد.
دیشب دیرتر از قبل خوابیدم و الان احساس خستگی می کنم.
باید سر کار برم ولی حالا یک ربع هم دیرتر برم اتفاقی خاصی نمی افته.
اصلاً امروز رو نرم …
نهایت یک برگه پزشک می برم.
حالا من که مرخصی دارم، استراحت کنم امروز رو بهتر هستش…

 

امروز در سازمان خود یک جلسه داریم. یک شرکت برای پیمانکاری به ارگان ما خواهد آمد، راس ساعت 5 عصر جلسه داریم. بنده و تیمم رزومه و شرایط طرف مقابل را بررسی کردیم و آنها را کامل آنالیز کردیم که خواسته هایشان چه می باشد و درخواست هایمان را چگونه مطرح کنیم.

 

مقاله زبان بدن با تصویر را مشاهده کنید

 

دیشب دیر وقت خوابیدم، امروز هم بسیار خسته سخت و خسته کننده بود. دوست دارم برسم منزل و یک دوش بگیرم و یک مقدار غذا بخورم و استراحت کنم ولی وقتی درب منزل رو باز کردم دیدم شرایط با اون چیزی که من در ذهنم بود کاملاً متفاوت هستش. اصلاً یادم نبود که قرار گذاشته بودیم با همسرم شام را بیرون بخوریم و او شام درست نکرده !!!

حالا من در این شرایط و آمادگی ذهنی و قولی که داده ام …

 

ما در روز بارها و بارها به این گفتگو ها می پردازیم و به همین گفتگو ها مذاکره می گوییم.

شاید اسم مذاکره ما را به یاد دعوا و جنگ بیاندازد ولی مذاکره دعوا نیست، مذاکره پیروزی یک طرف و باخت طرف دیگر نیست. مذاکره نوعی مصالحه هست وقتی ما و طرف مقابلمان تناقص داریم به مذاکره می پردازیم. ما با آموزش مفهوم مذاکره متوجه می شویم که در روز بارها و بارها از مذاکره استفاده می کنیم و خواهیم کرد.

این مقاله هم مفید است
راهنمایی برای حالات صورت در زبان بدن ما

 

 انواع مذاکره

 

2 نوع مذاکره وجود دارد. مذاکره با خود و مذاکره با دیگران. در زیر به این دو نوع مذاکره خواهیم پرداخت. مذاکره فقط رو در رو نیست و ما پای تلفن هم مذاکره می نماییم که در فصل های آتی کامل به آن خواهیم پرداخت. ما حتی در دنیای مجازی هم مذاکره می کنیم و با برنامه های اینترنتی، ایمیل، اس ام اس هم در حال مذاکره هستیم که در فصل های آتی به آن می پردازیم.

مذاکره با خود: مذاکره ای که ما از صحبت کردن با خودمون برای به نتیجه رسیدن انجام کاری تا بحث کردن در خانواده و جمع دو نفره گرفته تا بحث در سازمانها و جمع های بزرگ برای تصمیم گیری در مورد چیزی را مذاکره می نامند.

صبح که از خواب بیدار شدم، توی تخت خواب دراز کشیده بودم و به خودم می گفتم الان بیدار بشم یا پنج دقیقه دیگه استراحت کنم، هنوز یکم دیگه وقت دارم و دیرم نمیشه و به قرارهای کاریم میرسم. به همین صحبت درونی که ما هر روز بارها و بارها با خود انجام می دهیم مذاکره می گویند. و ما در طول روز ده ها و شاید صدها بار با خودمان مذاکره می نمائیم که باعث تصمیم گیری برای انجام کاری می شود.

 

مقاله مذاکره هم بدردتان می خورد

 

مذاکره با دیگران: از مذاکره کردن با دوست و اعضای خانواده تا شرکت و سازمان های بزرگ را مذاکره با دیگران می گوییم. ما برای رفتن به یک رستوران با دوستان خود مذاکره می کنیم، در محل کار با رئیس و همکاران در حال مذاکره هستیم.

اقدام:

لیستی از مذاکراه های خود را درجدول زیر وارد نمایید.

مذاکره با خود مذاکره با دیگران
1

2

3

4

5

1

2

3

4

5

 

حالا که با مفهوم مذاکره بیشتر آشنا شدیم باید راه و روش مذاکره را یاد بگیریم و در زندگی و زندگی روزمره خود استفاده نماییم.

Like
امتیاز :
بدون رای!
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید