سمینار عبور از بحران 97 برگزار شد

کلاس و کارگاه ها , گزارش کلاس و کارگاه , مقالات
مهر ۱۸, ۱۳۹۷
بازدید : 322 بازدید

سمینار «خروج از بحران ۱۳۹۷» در روز دوشنبه، ۱۷ مهرماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در مجموعه دیپلمات حوالی پارک وی برگزار شد.
در این سمینار، علی بهرام پور مدرس اصول و فنون مذاکره، عبدالحکیم بائی معامله‌گر و تحلیل‌گر بازارهای مالی و پویا ودایع، مدرس و کارشناس زبان بدن درباره چگونگی خروج از بحران‌هایی که اخیراً در اقتصاد ایران پیش آمده است صحبت کردند
و راه های تازه ای برای عبور از این بحران در آینده و به ویژه شش ماهه باقیمانده تا انتهای سال جاری را شرح دادند.

آن‌چه در ادامه می‌خوانید گزارش کوتاهی از این سمینار آموزشی است

همانطور که اخبار اقتصادی را دنبال می کنید، احتمالاً شما هم به این موضوع واقفید که اوضاع اقتصاد ایران، چندان روبه راه نیست
و بسیاری از مردم و کسب و کارها احساس دلسردی و ترس از آینده دارند.

 

کتاب مذاکره

 

اما اگر اهل تجزیه و تحلیل اقتصادی باشید و اخبار اقتصادی و سیاسی چهار دهه گذشته ایران را دنبال کنید، می بینید که این اولین بار نیست که بحران اقتصادی، دامن گیر مردم کشور و کسب‌وکارهای مختلف شده و آخرین بار هم نخواهد بود.
در واقع ماهیت اقتصاد و بازارهای مالی مختلف (به ویژه در ایران)، این است که همیشه نوسان داشته باشند.
در حقیقت اقتصاد ایران زنده به آن است که آرام نگیرد، موجی است که آسودگی آن، به معنای عدم آن است!
بنابراین، بهتر است به جای اینکه دائماً نگران این وضعیت باشیم و حالت انفعالی به خود بگیریم، بروز این بحران ها را بپذیریم و این ما باشیم که در این جنگ به پیروزی خواهیم رسید.

 

سمینار

 

ذهن و فکرتان برای مقابله با بحران آماده است؟

در بخش ابتدایی جلسه، پویا ودایع در مورد جنبه های روانی بحران های مالی صحبت کرد و تاثیراتی که رکودهای مالی بر ذهنیت افراد می گذارد را شرح داد.

 

پویا ودایع

 

چه کتاب هایی بخوانیم؟

آقای ودایع دو کتاب خوب برای اینکه ذهن ثروتمندی داشته باشیم و از نظر روانی بتوانیم افکارمان را برای مقابله با بحران ها آماده کنیم معرفی کرد. اول کتاب «ثروتمندترین مرد بابل» اثر جورج کلاسون که حاوی راهنمایی‌هایی عملی و ارزشمندی برای رفع کمبودها و مشکلات مالی است. آقای ودایع تاکید کردند که حتی اگر این کتاب را قبلاً خوانده اید، مجدداً آن را مطالعه کنید.
کتاب دوم «بیندیشید و ثروتمند شوید» اثر ناپلئون هیل بود که موضوع آن در مورد فلسفه چگونگی بهبود شخصی برای کسب درآمد بیشتر است و جالب است بدانید که اتفاقا در زمان «رکود بزرگ آمریکا» در سال ۱۹۳۸ نوشته شده است.

این مقاله هم مفید است
چگونه با جنس مخالف خود مذاکره کنیم؟

 

آموزش؛ مهم ترین دلیل پیشرفت اقتصادی جوامع پیشرفته

در بخش بعدی، آقای ودایع، «آموزش فردی» به افراد را یکی از مهم ترین دلایل پیشرفت اقتصادی یک جامعه معرفی کرد و دلایل آن را کاملاً توضیح داد.

وضعیت کنونی اقتصاد کشور و مقایسه این وضعیت با وضعیت های مشابه در دنیا (مثلاً بحران های ۱۹۲۹ و ۲۰۰۸ آمریکا و بحران اخیر سقوط ارزش پول ترکیه) بخش دیگری از سخنرانی امروز را تشکیل میداد. او در این بخش گفت که این کشورها چگونه از پس از این بحران ها برآمده اند و از آن عبور کرده اند.

 

علی بهرام پور

 

تغییر ذهنیت؛ راهی برای غلبه بر بحران ها

در قسمت بعدی او راه های خروج از بحران از نظر کارشناسان بزرگ اقتصادی دنیا را تشریح کرد و «تغییر ذهنیت» را مهم ترین راه برای غلبه بر بحران کنونی ایران دانست.

در بخش انتهایی سخنرانی، آقای ودایع ۷ نکته اساسی برای خروج از بحران شخصیت را به طور کامل بیان کرد و حاضران، به صورت تیمی، تمرینات اختصاصی در این مورد انجام دادند.

 

سمینار عبور از بحران ۹۷ برگزار شد

 

آیا شما هم با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنید؟

در قسمت دوم برنامه، علی بهرام پور در سخنرانی خود، درمورد دلایل اصلی مشکلات مالی افراد صحبت کرد.
او در این بخش، پنج ضریب هوش مالی را بیان کردو به حضار توصیه کرد که برای در امان ماندن از بحران های مالی، روی ارتقای این بخش از مهارت هایشان حتماً وقت بگذارند و سرمایه گذاری کنند.
این پنج ضریب پراهمیت هوش مالی از نظر علی بهرام پور اینها هستند:

  • راه های جدید کسب درآمد و پول
  • حفاظت از پول
  • بودجه بندی پول
  • اهرم ساختن پول که بسیاری از از مردم اهمیت بسیار زیاد آن را نمی دانند
  • ارتقاء سطح دانش مالی

علی بهرام پور در بخش پایانی سخنانش، راه هایی برای کسب درآمدهای جدید و اهرم کردن پول برای حضار شرح داد و مثال هایی در این باره زد.

این مقاله هم مفید است
سیستمی برای سرنخ های زبان بدن

 

علی بهرام پور

 

راه های جدید سرمایه گذاری صحیح پول

در قسمت سوم سمینار، آقای عبدالحکیم بائی، از قوانین مالیاتی کمتر شنیده شده سخنانش را آغاز کرد. او سپس روی صحبتش را با افرادی که به قول معروف «همیشه هشتشان گرو نهشان» است کرد و دلایل اصلی اینکه «چرا بدهکار می شویم» را بیان کرد.

سیکل ادوار اقتصادی و بازارهای مالی مناسب برای سرمایه گذاری
آقای بائی، رکود، بحران، رشد و رونق را چهار عنصر تشکیل دهنده یک سیکل اقتصادی دانست. او این ۴ عنصر بسیار مهم سیکل اقتصادی را ساده سازی کرد و به صورت کامل توضیح داد.

بائی در بخش بعدی سخنانش، نتایج ناشی از سقوط اقتصادی را بیان کرد، اما به حضار اطمینان خاطر داد که با تصمیمات هوشمندانه و آماده سازی خود برای این دوران، به راحتی می توانند از آن عبور کنند.

او سپس بازارهای مالی ای که در این شرایط می توانند بهترین مکان ها برای سرمایه گذاری باشند را به افراد معرفی کرد.

 

عبدالحکیم بائی

 

هوش مالی؛ یک سپر دفاعی نفوذناپذیر!

آقای بائی در بخش پایانی صحبت هایش، گفت که اگر فرض کنیم در یک جنگ تمام عیار شرکت کرده ایم، برای سالم ماندن نیاز به یک سپر محکم و نفوذناپذیر داریم. این سپر، در واقع همان «هوش مالی» است. او به تمام حضار پیشنهاد کرد که برای عبور از دوران بحرانی و رکودی و تورمی، بهترین سرمایه گذاری این است که هوش مالی خود را قوی کنند.

بخش پایانی سمینار به پرسش و پاسخ حضار با اساتید و گرفتن عکس های یادگاری اختصاص یافت و سمینار راس ساعت ۸ بعدازظهر به پایان رسید.

Like
امتیاز :
بدون رای!
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید