پیتر اکونومی

بیوگرافی , معرفی کتاب , معرفی و تحلیل , مقالات
فروردین ۱۳, ۱۳۹۶
بازدید : 1738 بازدید

اگر شما هم مانند ما علاقمند با آشنایی با افراد معروف هستید، پیشنهاد می‌کنیم با پیتر اکونومی ( peter economy) آشنا شوید.

او را می‌توان یک نویسنده مشهور به حساب آورد که تاکنون بیش از ۱۳۰ کتاب منتشر کرده است و کتاب‌های او بیش از دو میلیون نسخه به فروش رسیده است.

پیتر اکونومی، در سال ۱۹۵۶ (که میشه همون ۱۳۳۴ یعنی حدود ۶۴ سال)  و در آمریکا به دنیا آمده و در حال حاضر در کالیفرنیا زندگی می‌کند. پدر او، یک سرگرد نیروی هوایی در ارتش آمریکا بود که در دهه  ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰، مدیریت برنامه‌های هوایی را به عهده داشت.

پیتر اکونومی، مدرک کارشناسی خود را در رشته زیست شناسی انسانی و با تخصص عصب شناسی رفتار در دانشگاه استنفورد کسب کرده و مدرک کارشناسی ارشد خود را در حوزه کسب و کار، از مدرسه تجارت ادینبورگ دریافت کرده است.

او یک نویسنده پرکار است و در عین حال، لقب نویسنده سایه نوبس (ghostwriter) را یدک می‌کشد؛ سایه‌نویس‌ها نویسندگانی هستند که برای افراد معروف در زمینه‌های مختلف مطلب می‌نویسند.

پیتر اکونومی تدریس را آغاز کرد: خلاقیت و فناوری او بعنوان یک مدرس در دانشگاه ایالت سندیگو در انجمن بین المللی مشورتی آموزش علمی، و عضویت او در میان بنیان گذاران و هیئت امنای «ورزش ها» برای ورزشکاران استثنایی زبانزد است.

 

با اینکه پیتر اکونومی تازه از دانشگاه استنفورد فارغ التحصیل شده بود اما همکاری نزدیکی با چند تن از برجسته ترین متفکران بین المللی تجاری همچون جیم کالینز، فرنسیس هسلبین، پیتر سنگ، دیوید وایت، کلی مک اِلانی، مارشال گلد اسمیت، جک تروت، رزابت موس کَنتر، گری هیرشبرگ، پیتر گرجسکو، گای کاواساکی، جیم کیلتس، جِین لیپمن-بلومن، کِن بلَنچارد، و … داشته است.

تحصیلات :

لیسانس هنر و اقتصاد از دانشگاه استنفورد

کارشناسی ارشد مدیریت تجاری از Edinburgh Business School

 

 

 

عناوین شغلی پیتر اکونومی

اگر از مسئولیت‌های شغلی او می‌خواهید بدانید، باید بگوییم او فردی پرکار است و مسئولیت‌های فراوانی در سازمان‌های مختلف دارد:

– او بیشتر از دو دهه است که در مجله کسب و کار com می‌نویسد؛ مجله‌ای که در ۱۹۷۹ تاسیس شد، مکان اصلی آن در نیویورک است و سالانه ۸ شماره چاپی منتشر می‌کند، اما بازدید ماهانه ۳۳ میلیونی دارد.

– اما او یک نویسنده تخصصی در بخش کسب و کار مجله معروف تایم هم هست؛ گرچه مجله تایم هم معرف حضور همه است، اما فقط اشاره کنیم که مجله تایم، تقریبا یک مجله بین‌المللی محسوب می‌شود و در تمامی قاره‌ها و کشورها چاپ می‌شود و فقط ۲۶ میلیون نفر دنیا نسخه پرینتی آن را می‌خوانند.

این مقاله هم مفید است
زبان بدن در مذاکره ی تجاری

– پیتر اکونومی را می‌توان یک ویراستار حرفه‌ای نیز به شمار آورد. او در مجله رهبر تا رهبر (leader to leader)، که به صورت تخصصی در حوزه مدیریت و رهبری فعالیت می‌کند، ویراستار است.

– او همچنین یک مشاور حرفه‌ای در صنعت چاپ و نشر کتاب است و در این حوزه به نویسندگان زیادی کمک کرده است.

– او یک روزنامه نگار و مدیر سایت Inc.com است.

 

پیتر اکونومی نویسنده پرفروش ترین کتاب تجاری و ویرایشگری پیشرفته می باشد که بیش از یکصد کتاب به اعتبار و مشاوره ی او منتشر و بیش از ۲ میلیون نسخه فروخته شده است،

وی از سال ۲۰۰۱ نیز بعنوان یک ویرایشگر برای مجله  «رهبر در رهبر» ( Leader to Leader  ) به همکاری پرداخت، این مجله  توسط انجمن مدیریت فرانسیس هسلبین در شهر نیویورک منتشر شد.

 

 

 

کتاب‌های پیتر اکونومی

بهتر است با چند کتاب معروف او هم آشنا شویم، اما قبل از معرفی کتاب‌هایش، بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم که او شخصا همه این کتاب‌ها را ننوشته و در تعدادی از آن ها، نقش مشاور و ویراستار را داشته است:

 

 1.  مجموعه کتاب‌ های Dummies که با موضوعات مختلف و به صورت کتاب‌های مرجع منتشر می‌شوند. حوزه‌هایی که پیتر اکونومی در این مجموعه کتاب‌ها، مطلب نوشته است، بسیار متنوع است: از آموزش کودکان تا مدیریت و …
 2. همه چیزهایی که باید درباره زندگی بدانم، مدیون کلاس رقصم است. این کتاب در زمینه خودیاری است و شیوه‌های جالبی برای رسیدن به اهداف را نشان می‌دهد. البته پیتر اکونومی نویسنده اصلی این کتاب نبوده است.
 3. ابزارهای استراتژیک برای کارآفرینان حوزه اجتماعی
 4. درس‌های تجارت برای راه‌یابی در آب‌های سخت
 5. طراحی ماشین‌های جدید
 6. درس‌هایی از لبه مرز: مهارت‌های بقا
 7. مذاکرات برنده شدن
 8. اصول مذاکره

 

تعدادی از کتاب‌های او نیز در ایران، به فارسی ترجمه شده است:

 • مدیریت به زبان آدمیزاد (چاپ نهم)
 • مهارت‌های مدیریت کسب و کار: ارتباط موثر
 • مهارت‌های مدیریت کسب و کار: رهبری و مدیریت
 • مهارت‌های مدیریت کسب و کار: افزایش بهره‌وری و عملکرد
 • کارآفرینان اجتماعی در ساماندهی کسب و کارهای غیرانتفاعی
 • داستان‌نویسی برای کودکان (چاپ دوم)
 • داستان‌نویسی
 • کارآفرینان اجتماعی در سامان‌دهی کسب و کارهای غیرانتفاعی
این مقاله هم مفید است
ایجاد رعب در مذاکره

 

حتماً می دانید پیتر اکونومی، برای اولین بار، مقدمه‌ یک کتاب ایرانی به نام “فقط مرگ قابل مذاکره نیست” را نیز نوشته است؛ این کتاب نوشته علی بهرام پور است.

 

 

پیتر اکونومی فقط یک نویسنده پرکار نیست!

او در رشته خلاقیت و نوآوری در دانشگاه ایالتی سن دیگو تدریس می‌کند و یکی از بنیانگذاران موسسه غیر انتفاعی ورزشکاران با توانایی‌های جسمی و ذهنی است و در عین حال یکی از اعضای انجمن مشورتی ملی یادگیری علوم با هنر است.

این موسسه اعتقاد دارد، هنر می‌تواند جرقه بسیاری از نوآوری‌ها را در علوم مختلف به وجود بیاورد.

 

روابط کاری پیتر اکونومی

با اینکه از زمان فارغ‌التحصیلی پیتر اکونومی از دانشگاه استنفورد مدت زیادی نمی‌گذشت، او توانست همکاری نزدیکی با چند تن از برجسته‌ترین متفکران بین‌المللی تجاری، همچون جیم کالینز، فرانسیس هسلبین، پیتر سنگ، دیوید وایت، کلی مک اِلانی، مارشال گلد اسمیت، جک تروت، رزابت موس کَنتر، گری هیرشبرگ، پیتر گرجسکو، گای کاواساکی، جیم کیلتس، جِین لیپمن-بلومن، کِن بلَنچارد، و … داشته باشد.

 

نظر پیتر اکونومی درباره کتاب «فقط مرگ قابل مذاکره نیست»

 

 

 

 

 

سخنان پیتر اکونومی درباره نویسندگی

برای من بسیار مهم است که درباره موضوعاتی بنویسم که به آنها علاقمندم و از آنجایی که فرد بسیار کنجکاو و مشتاق یادگیری هستم، موضوعات مورد علاقه فراوانی نیز برای نوشتن وجود دارد. اگرچه من کتاب‌های مختلفی درباره کسب و کار و رهبری نوشته‌ام، اما به میزان زیادی از کار کردن و نوشتن درباره موضوعاتی مانند تکنولوژی و بیوگرافی لذت می‌برم.

بهترین موضوع برای من، فرصت دیدار و کار با انسان‌های فوق‌العاده است و همین موضوع باعث می‌شود عاشق نوشتن باشم. در عین حال، من تمام فرایندهای نوشتن را از مرحله شکل‌گیری یک ایده تا پایان مقاله و یا کتاب دوست دارم.

 

پیتر اکونومی برای اولین بار با خواندن کتاب فقط مرگ قابل مذاکره نیست به یک نویسنده ایرانی مقدمه برای کتاب داد

 

در تجارت شما آنچه را که لیاقت دارید به دست نمی آورید، آنچه را که مذاکره می کنید به دست می آورید.

 

برای اطلاعات بیشتر از کتاب «فقط مرگ قابل مذاکره نیست» کلیک کنید

 

 

 

peter economy

 

8
امتیاز :
پیتر اکونومی
5 از 2 رای
علی بهرام پور من علی بهرام پور، نویسنده، مدرس و مربی اصول و فنون مذاکره هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی و مورد نیاز را که در سالیان فعالیتم در بلاروس و ترکیه و ایران عزیز بدست آوردم را به اشتراک بگذارم.
به کانال تلگرام آموزش اصول و فنون مذاکره و زبان بدن بپیوندید کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

آموزش اصول و فنون مذاکره یکشنبه , ۱۳ فروردین ۱۳۹۶ پاسخ

[…] اکونومی آغاز می شود. (برای مشاهده اطلاعات بیشتر از آقای پیتر اکونومی کلیک […]

فاطمه نظیری یکشنبه , ۱۳ فروردین ۱۳۹۶ پاسخ

بسیار عالی

میثاق عبادی یکشنبه , ۱۳ فروردین ۱۳۹۶ پاسخ

کتابها و قلم ایشون واقعا عالیه
ممنونم از معرفی کامل ایشون
و همچنین کتاباشون

معصومه بهرام پور دوشنبه , ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ پاسخ

با سلام
بسیار سپاسگزارم

آزاده كياني چهارشنبه , ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ پاسخ

باسپاس از شما استاد بهرامپور بخاطر معرفی این نویسنده توانمند حتما مشتاق شدم که کتاب این نویسنده با موضوع ارتباط موثر رو بخونم
موفق باشید

روبرتو باجو چهارشنبه , ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ پاسخ

استاد بهرامپور مقاله عالی بود.دستتون درست

احمد صادقی چهارشنبه , ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ پاسخ

خیلی خوب بود سپاس